تظاهرات گسترده ضد صهیونیستی در کشورهای عربی، هدف قرار گرفتن مواضع صهیونیست‌ها با موشک های هدایت شونده مقاومت لبنان و تداوم بمباران غزه و موج دستگیری‌ها در کرانه باختری از جمله تحولات مهم فلسطین اشغالی است.

چهاردهمین روز «طوفان الاقصی»|تظاهرات هزاران نفر در حمایت از فلسطین /مواضع اسرائیل هدف مقاومت لبنان قرار گرفت

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، ارتش رژیم اسرائیل برای چهاردهمین روز متوالی نوار غزه را هدف حملات هوایی قرار داد که در اثر آن شمار دیگری از ساکنان این منطقه از فلسطین به شهادت رسیدند که در یک فقره، اصابت موشک به خانه خانواده عطاری‌ها در دیرالبلح واقع در مرکز غزه، ۱۰ تن شهید و شمار زیادی زخمی شدند.

در حملات رژیم صهیونیستی با چندین باب منزل مسکونی به «خان یونس» واقع در جنوب غزه بیش از ۲۰ نفر شهید و ده‌ها تن مجروح شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شب گذشته ۱۰۰ هدف جدید را در نوار غزه بمباران کرده است.

تحولات مهم جمعه (۲۸ مهرماه، چهاردهمین روز «طوفان الاقصی»)  در اراضی اشغالی فلسطین را در این خبر دنبال کنید:

***************************************************

15:04- خروش مصریان برای بازگشایی گذرگاه رفح

هزاران تن از مردم مصر با حضور در محل گذرگاه رفح در مرزهای مصر و نوار غزه، در تلاش اند تا با رفع موانع زمینه گشایش این گذرگاه برای ارسال کمک های بشردوستانه به مردم غزه را فراهم آورند

16:55 مقاومت اسلامی لبنان: مواضع رژیم اسرائیل را در مزارع شبعا و کفرشوبا هدف قرار دادیم

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که رزمندگانش، ظهر امروز جمعه مواضع رژیم اسرائیل را در مزارع اشغالی شبعا و  تپه های کفرشوبا شامل الرمثه، زبدین، الرادار، رویسان القرن، رویسات العلم با موشکهای هدایت شونده و سلاحهای مناسب هدف قرار دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی اطراف شهرک یارون در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داد.

مقاومت اسلامی هم در پاسخ به این تجاوزات، موضع نظامی العباد ارتش اسرائیل را هدف گرفت.

16:35- پایگاه نظامی «هرمون» ارتش اسرائیل از سمت جنوب لبنان هدف قرار گرفت

خبرنگار المیادین در جنوب لبنان گزارش  داد که در پی ضربه موشکی مقاومت به پایگاه نظامی هرمون ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی(در مرز با لبنان) ستونی از دود در این مکان بالا رفته است.

16:23- موشکباران مجدد مناطق صهیونیست نشین قدس اشغالی

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از حملات موشکی به مناطق صهیونیست نشین قدس اشغالی در پاسخ به جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه خبر داد.

16:08- مردم اردن یکصدا حامی مقاومت و مردم غزه
مناطق مختلف اردن امروز نیز شاهد برگزاری تظاهرات در یاری مقاومت و مردم مظلوم نوار غزه و محکومیت جنایات مستمر رژیم صهیونیستی بوده است. حکومت اردن هم همانند حکومت مغرب و حکام امارات، مصر و بحرین بر خلاف ملت‌هایشان که حامی مقاومت و مردم فلسطین هستند، معاهدات ننگین سازش و عادی سازی روابط امضا کرده و به این خیانت ادامه می دهند.

16:04- تظاهرات جامعه پزشکی مغرب در محکومیت رژیم صهیونیستی
دانشجویان و کادر پزشکی مرکز دانشگاهی ابن رشد در شهر دارالبیضاء مغرب در محکومیت حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع نوار غزه و همبستگی با آنها تظاهرات کردند.

دیگر شهرهای مغرب هم طی روزهای گذشته شاهد برگزاری تظاهرات و تجمعات پرشور در همبستگی با مردم مظلوم غزه و محکومیت اشغالگران قدس بوده است، این تظاهرات در حالی برگزار شده که حکومت مغرب همچنان به روابط ننگین خود با رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

15:52- تظاهرات گسترده الازهر مصر در حمایت از غزه

هزاران نفر در الازهر مصر بعد از نماز جمعه برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین و در حمایت از مردم بی دفاع غزه اقدام به برپایی تظاهرات گسترده کردند.

۱۵:۴۴- اهدای محموله بزرگ تسلیحاتی به رژیم صهیونیستی

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امروز هزار تن انواع سلاح را برای تقویت توانمندی ارتش خود دریافت کردیم.

۱۵:۴۲- کشته شدن ۱۶ تن از کارکنان آنروا

آنروا از کشته شدن دو تن دیگر از کارکنان این سازمان در غزه خبر داد که به این ترتیب تعداد کشته‌های کارکنان این سازمان از آغاز جنگ به ۱۶ نفر رسید.

۱۵:۱۴- مشاور ارشد نتانیاهو: جنگ غزه دشوار است

«مارک ریغیو» مشاور ارشد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی:

جنگ غزه دشوار است اما ما آمده‌ایم.

چالشی که با آن مواجه هستیم، حمله بسیار غافلگیرانه و تاکتیی نیروهای حماس بر روی زمین است.

۱۵:۰۰ - تظاهرات هزاران نفر در حمایت از فلسطین در قطر

هزاران نفر در دوحه، پایتخت قطر برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین در بحبوحه جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند.

۱۴:۵۸- آمریکا: تحقیقات بین‌المللی درباره حمله به بیمارستان غزه مناسب نیست

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه مدعی شد که انجام تحقیقات بین‌المللی درباره حمله به بیمارستان المعمدانی در غزه «در حال حاضر مناسب نیست.»

وی در پاسخ به سوال یک خبرنگار که خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره حمله به این بیمارستان شده بود گفت: «فکر نمی‌کنیم انجام این کار در حال حاضر مناسب باشد.»

میلر اضافه کرد: «دولت اسرائیل شواهد زیادی در حمایت از مدعای خود منتشر کرده مبنی بر اینکه شلیک یک راکت اشتباه از غزه متاسفانه به این بیمارستان اصابت کرده و ظاهراْ به مرگ صدها غیرنظامی منجر شده است.»

۱۴:۴۶- تونس نشست قاهره را تحریم کرد

تونس به دلیل حضور هیات اسرائیلی، نشست موسوم به صلح قاهره را تحریم کرد و گفت: هیاتی از این کشور در این نشست شرکت نخواهد کرد .

۱۴:۳۱-دبیرکل سازمان ملل خواستار ارسال کمک‌های انسانی به غزه شد

آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز جمعه در گذرگاه رفح گفت: ساکنان نوار غزه از کمبود آب، غذا، سوخت و مواد اولیه رنج می برند.

دبیرکل سازمان ملل افزود: ما باید تعداد بیشتری از کامیون‌های کمک‌رسانی را از سمت مصر  (گذرگاه رفح) به غزه ارسال کنیم.

گوترش گفت: من خواستار یک آتش‌بس بشردوستانه بدون قید و شرط هستم تا اطمینان حاصل شود، کمک‌ها به غزه می‌رسد.

۱۴:۱۷-  تظاهرات ضد صهیونیستی در قلقیلیه، نابلس و مقر تشکیلات خودگردان

مردم شهر رام الله مقر تشکیلات خودگردان که همچنان به هماهنگی و همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی ادامه می دهد، برای نشان دادن حمایت قاطع خود از مقاومت و محکومیت جنایات اشغالگران علیه مردم بی دفاع نوار غزه دست به تظاهرات زدند.

شهر قلقیلیه در کرانه باختری هم شاهد تظاهرات مردمی در حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین بود.

مردم نابلس در کرانه باختری با وجود تدابیر سرکوبگرانه تشکیلات خودگردان در حمایت از مردم بی دفاع نوار غزه که همچنان در معرض جنایات رژیم اشغالگر قرار دارند، از مقابل مسجد النصر تظاهرات کردند.

 ۱۴:۱۲- تجمع در مرز عراق و اردن برای کمک به مردم فلسطین

همزمان با تجمع گسترده عراقی‌ها در بغداد در محکومیت جنایات مستمر رژیم صهیونیستی در نوار غزه، گروه  دیگری از شهروندان عراقی خود را به مرز طریبیل در مرز با اردن رسانده و بر آمادگی برای کمک به مردم مظلوم فلسطین تاکید کردند.

۱۳:۲۳- آمار شهدای غزه از ۴هزار نفر گذشت

وزارت بهداشت غزه امروز جمعه اعلام کرد که تعداد شهدای تجاوزات صهیونیستی به غزه به ۴۱۷۳ شهید افزایش یافت.

وزارت بهداشت غزه افزود: بیش از ۱۳ هزار نفر در این حملات مجروح و بیش از ۱۰۰۰ نفر  مفقود شده است که بیشتر آنها کودک هستند.

این وزارت خانه خاطرنشان کرد، در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه ۷ بیمارستان به طور کامل از خدمت رسانی خارج شد.

۱۳:۰۰- وزیر خارجه عربستان خواستار آتش بس فوری در غزه شد

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی امروز جمعه در نشست خبری با همتای اندونزیای خود بر ضرورت آتش بس، ارسال کمک های بشردوستانه به غزه و دستیابی به راه حل دائمی تاکید کرد.

۱۲:۴۲- بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنان کنگره آمریکا خواستار آتش‌بس در غزه شدند

کارکنان مسلمان و یهودی در کنگره آمریکا با امضای نامه‌ای روز پنجشنبه از  روسای خود در نهاد قانونگذار کشورشان خواسته‌اند از آتش‌بس در غزه حمایت کنند.

در بخشی از این نامه که به امضای ۴۱۱ نفر از کارکنان کنگره رسیده آمده است: « در سراسر آمریکا و همچین در کنگره، صدای خواستاران صلح در میان هیاهوی کسانی که بر طبل جنگ می‌کوبند غرق و گم شده است.»

۱۲:۴۱- هلاکت ۳۰۶ نظامی صهیونیست از شروع عملیات طوفان الاقصی

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کرد که  ۳۰۶ نظامی از زمان شروع  عملیات الاقصی از ۷ اکتبر (۱۵ مهر ماه)  تاکنون کشته شده‌اند.

پیش‌تر وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی تعداد کشته‌ها از آغاز عملیات «طوفان الاقصی»  را ۱۵۰۰ نفر و تعداد مجروحان  را ۳۷۱۵ تن اعلام کرده بود.

۱۲:۳۹- عسقلان  و اشدود هدف حملات راکتی مقاومت فلسطین قرار گرفت

مقاومت فلسطین در دور جدید حملات موشکی خود به شهرک های صهیونیست نشین، شهرکهای عسقلان و اشدود را هدف حملات راکتی خود قرار داد.

گردان‌های القسام همچنین اعلام کرد که تجمع نظامیان صهیونیست در منطقه ” کفار عزة» را با خمپاره هدف قرار دادند.

۱۱:۵۳- ۸۰ درصد ساکنان فلسطین اشغالی خواستار کناره‌گیری نتانیاهو هستند

نتایج یک نظرسنجی که توسط روزنامه معاریو انجام شده نشان می‌دهد ۸۰ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی معتقدند نتانیاهو باید مسئولیت شکست‌هایی که به حمله حماس منجر شد را بپذیرد.

در این نظرسنجی ۶۹ درصد از کسانی که در انتخابات عمومی سال گذشته به حزب نتانیاهو، لیکود، رأی داده‌اند هم او را مقصر شکست‌های اسرائیل می‌دانند و خواستار کناره‌گیری او هستند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد ۶۵ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی با  تهاجم زمینی به غزه موافق و ۲۱ درصد با آن مخالف هستند.

۱۱:۳۲- حملات هوایی جدید رژیم صهیونیستی به غزه از سر گرفته شد

منابع خبری گزارش دادند که رژیم صهیونیستی موج جدیدی از حملات هوایی به مناطق مختلف غزه را آغاز کرده است.

در حملات رژیم صهیونیستی به «خان یونس» واقع در جنوب غزه که بر اساس گزارش رسانه ها به طور همزمان ۶ باب منزل  مسکونی را هدف قرار داد،  بیش از ۲۲ نفر شهید و بیش از ۷۰ نفر دیگر مجروح شدند.

۱۱:۲۷- خروج دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی از ترکیه

دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی ترکیه را ترک می‌کنند.

همچنین سفارت رژیم اسرائیل از اتباع خود خواست تا ترکیه را ترک کنند.

۱۱:۲۵- القسام: شهرک سدیروت را با چندین راکت هدف قرار دادیم

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که شهرک صهیونیست نشین سدیروت را با شیک چندین راکت هدف قرار داده است.

۱۱:۰۷- بن سلمان خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین بر اساس مرزهای ۶۷ شد

محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان سعودی در واکنش به تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه گفت: آنچه امروز در غزه شاهد آن هستیم ما را ناراحت می‌کند؛ زیرا که بهای آن را شهروندان بی‌گناه می‌پردازند.

ولیعهد عربستان سعودی خواستار راه حلی عادلانه برای تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ شد ، به گونه‌ای که به عقیده وی، بتواند امنیت و رفاه را برای همه به ارمغان آورد.

۱۰:۳۵- فعال شدن سامانه آژیر در شهرک‌های صهیونیست نشین

منابع خبری از شنیده شدن صدای آژیر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه خبر دادند.

۱۰:۰۷- جنایت جدید صهیونیست‌ها در اردوگاه «نور شمس» / ۱۳ نفر شهید شدند

وزارت بهداشت فلسطین از جنایت جدید صهیونیست ها در اردوگاه نور شمس واقع در کرانه باختری خبر داد و اعلام کرد که در حمله صهیونیست ۱۳ نفر از جمله ۵ کودک شهید شدند.

پیش از این منابع خبری گزارش دادند که  ارتش رژیم صهیونیستی بعد از درگیری ۲۷ ساعته با مبارزان فلسطینی از اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم عقب نشینی کرد.

۱۰:۰۰- بمباران ۲۰ برج مسکونی در شهر الزهراء

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، هواپیماهای رژیم اشغالگر صهیونیستی بیش از ۲۰ برج مسکونی را در شهر «الزهرا» در واقع در مرکز نوار غزه را به طور کامل تخریب کردند.

۹»۵۷- فرار شهرک نشینان صهیونیست از «کریات شمونه»

رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز گزارش دادند که رژیم اسرائیل  در نظر دارد «کریات شمونه» در جنوب لبنان را با ۲۴ هزار شهرک‌نشین تخلیه کند.

۹:۵۴- تداوم موج بازداشت فلسطینی‌ها / ۳۲ فلسطینی در الخلیل بازداشت شدند

رسانه‌های محلی فلسطینی از بازداشت ۳۲ فلسطینی در شهر الخلیل توسط نظامیان اشغالگر اسرائیلی خبر دادند.

۹:۴۷- بمباران مسجدی در شمال نوار غزه

شبکه خبری «المیادین» امروز پنجشنبه گزارش داد که  هواپیماهای رژیم صهیونیستی مسجد بزرگ «عمری» را در شهر «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه به طور کامل تخریب کردند.

نوار غزه , طوفان الاقصی , کشور آمریکا ,

۹:۴۴- حزب الله لبنان: کشتار غیرنظامیان و تجاوز به امنیت کشور بی‌پاسخ نمی‌ماند

حزب الله لبنان امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای کشتار غیرنظامیان و روزنامه نگاران توسط رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام کرد: که تجاوز به امنیت کشور ما بی پاسخ نمی‌ماند.

۹:۳۲- بازداشت ۱۸ جوان فلسطینی در کرانه باختری

خبرگزاری فلسطین امروز جمعه گزارش داد، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی بامداد امروز ۱۲ شهروند فلسطینی اهل «بیت لحم» و ۶ شهروند فلسطینی اهل «نابلس» را بازداشت کردند.

۹:۲۹- محدودیت شدید صهیونیست‌ها برای نمازگزاران فلسطینی

نظامیان رژیم صهیونیستی محدودیت‌های شدیدی را برای منع ورود فلسطینی‌ها برای اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی اعمال می‌کنند.

منابع خبری امروز جمعه گزارش دادند که  پلیس اشغالگر صهیونیستی نیروهای خود را در مجاورت مسجد الاقصی و شهر قدیمی در قدس اشغالی نقویت کرده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کردند که پلیس رژیم اسرائیل از ورود نمازگزارانی که سن آن‌ها کمتر از ۶۵ سال بود برای اقامه نماز صبح به مسجد الاقصی جلوگیری کرد.

۹:۲۲- جنایت جدید رژیم صهیونیستی در خان یونس/ ۲۲ شهید و ۷۰ نفر زخمی شدند

در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به «خان یونس» واقع در جنوب غزه بیش از ۲۰ شهید و ده‌ها مجروح بر جای گذاشت.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد که اسرائیل به طور همزمان ۶ باب خانه را در خان یونس هدف قرار داده است.

خبرگزاری فلسطینی شهاب ، تعداد شهدای این حملات را ۲۲ نفر و بیش از ۷۰ زخمی اعلام کرد.

۹:۰۰ - ارتش رژیم اسرائیل: ۱۰۰ نقاط جدید غزه را هدف قرار دادیم

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شب گذشته ۱۰۰ هدف جدید را در نوار غزه بمباران کرده است.

**************************************************************

مهم ترین تحولات بامدادی  چهاردهمین روز «طوفان الاقصی»

بایدن خبر داد؛ افزایش شمار کشته‌های آمریکا در طوفان الاقصی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی نشست خبری گفت که بیش از ۱۳۰۰ نفر از جمله حداقل ۳۲ شهروند آمریکایی در فلسطین اشغالی طی عملیات طوفان الاقصی کشته شدند.

بایدن با تکرار اینکه حماس نماینده مردم فلسطین نیست گفت که اولویت اول ما سرنوشت زندانی‌های آمریکایی در نوار غزه است.

رئیس جمهور آمریکا مدعی همچنین شد: نمی‌توانیم از راهکار دو دولتی دست بکشیم و اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها شایسته زیستن در امنیت، با شرافت و در صلح هستند.

اختلاف نظر قاهره و تل آویو بر سر گشایش گذرگاه رفح

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد گذرگاه رفح که پیش از این قرار بود فردا بر روی کامیون های حامل کمک‌های بشردوستانه گشوده شود به دلیل اختلاف نظر میان طرفین مصری و اسراییلی به تعویق افتاد

۱۰شهید در بمباران خانه خانواده فلسطینی

وزارت کشور در نوار غزه اعلام کرد که در اثر حمله هوایی هواپیماهای  رژیم اسرائیل به خانه خانواده «العطار» در دیر البلح ۱۰ نفر شهید شده و شماری زخمی شده اند.

نوار غزه , طوفان الاقصی , کشور آمریکا ,

آمریکا به دنبال تصویب کمک مالی ۱۴ میلیارد دلاری به رژیم اسرائیل است

خبرگزاری رویترز گزارش داد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قرار است ۱۴ میلیارد دلار دیگر از کنگره برای حمایت از رژیم صهیونیستی درخواست کند.

ارتش لبنان: یک تیم رسانه‌ای را به مکان امن منتقل کردیم

ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد یک تیم رسانه‌ای در مجاورت شهرک «حولا» مورد حمله دشمن صهیونیستی قرار گرفت.

در این بیانیه آمده است ارتش لبنان با نیروهای یونیفل برای انتقال این تیم رسانه‌ای به مکان امن همکاری کرد.

تداوم بمباران مناطق مختلف غزه

رسانه های فلسطین بامداد امروز جمعه از تداوم حملات هوایی رژیم اسرائیل به مناطق مختلف در نوار غزه خبر می‌دهند. بر اساس این گزارش‌ها، برج‌های مسکونی در شهرک الزهراء و مناطقی در شهر غزه و غرب نوار غزه هدف حمله بودند.

نوار غزه , طوفان الاقصی , کشور آمریکا ,

کلمبیا در تلاش برای افتتاح سفارت در رام الله

«گوستاوو پترو»، رییس جمهور کلمبیا که در روزهای گذشته از تعطیلی سفارت کشورش در سرزمین اشغالی خبر داده بود دقایقی قبل اعلان کرد بوگوتا قصد دارد تا در آینده نزدیک سفارت خود در فلسطین را در شهر رام الله افتتاح نماید.

پترو همچنین از آمادگی کشورش به منظور ارسال کمک های بشردوستانه به غزه پس از گشایش مسیرهای کمک رسانی خبر داد.

آمادگی ایران برای ارسال دارو و مواد غذایی به غزه از طریق مصر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنج شنبه با آقای «احمد عطاف»، همتای الجزایری درباره روابط دوجانبه و تحولات اخیر منطقه‌ای به ویژه وضعیت بغرنج انسانی در نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

حسین امیر عبداللهیان  در این گفت‌وگو، اولویت فوری در وضعیت کنونی را توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه دانست. وی با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن غیرنظامیان به ویژه حمله اخیر به بیمارستان المعمدانی غزه، بر ضرورت افزایش رایزنی‌های دیپلماتیک میان کشورهای اسلامی به منظور توقف جنایات علیه غیرنظامیان و ارسال کمک‌های بشر دوستانه برای ساکنان بی دفاع غزه تاکید کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موضع اصولی و حمایت و دفاع همیشگی جمهوری اسلامی ایران از مسئله فلسطین، بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال دارو و مواد غذایی به غزه از طریق مصر تاکید کرد.
آقای احمد عطاف، وزیر امور خارجه الجزایر نیز با اشاره به رویدادهای اخیر در فلسطین، وضعیت کنونی را نتیجه شکست طرح‌های سیاسی در زمینه دستیابی فلسطینیان به حقوق مشروع و ملی‌شان در داشتن کشوری مستقل برشمرد و بر لزوم توقف خشونت‌ها علیه شهروندان بی گناه فلسطینی و ارسال هر چه زودتر کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کرد.

بن سلمان: هدف قرار دادن غیرنظامیان به هر بهانه‌ای قابل قبول نیست

نشست سران شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌ آن) با محوریت تحولات جاری در سرزمین های اشغالی، با سخنرانی ولیعهد عربستان سعودی در شهر ریاض آغاز به کار کرد.

چهاردهمین روز «طوفان الاقصی»| ۲۲ شهید در خان‌یونس/ بمباران مسجدی در شمال غزه / فرار شهرک‌نشینان از «کریات شمونه»

«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در افتتاحیه این نشست به تحولات فلسطین اشغالی ‍و جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه پرداخت و گفت: ما از دستیابی به یک راه حل دائمی برای مسئله فلسطین حمایت می‌کنیم وی اظهار داشت: ما مخالفتمان را با هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه اعلام می‌کنیم. بن سلمان افزود: بهای تشدید خشونت در غزه توسط غیرنظامیان پرداخت می‌شود. ما از خشونتی که در غزه شاهد آن بودیم ناراحت هستیم و بر ضرورت توقف خشونت و حمایت از غیرنظامیان تاکید می‌کنیم. ولیعهد عربستان ادامه داد: عملیات نظامی در غزه که بر زندگی غیرنظامیان و زیرساخت‌ها تاثیر می‌گذارد باید متوقف شود

بن سلمان همچنین تاکید کرد: ما خواستار راه حلی عادلانه برای ایجاد یک کشور فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ هستیم، به گونه‌ای که امنیت و رفاه برای همه حاصل شود. وی خاطرنشان کرد: ما هدف قرار دادن غیرنظامیان به هر شکل و به هر بهانه‌ای را رد می‌کنیم.

ولیعهد عربستان در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: حجم تجارت با کشورهای آسه آن به ۸ درصد حجم تجارت با کشورهای حاشیه خلیج فارس رسیده است. ما مشتاق تقویت روابط با کشورهای آسه آن در همه زمینه‌ها هستیم

ما از حمایت کشورهای آسه آن از نامزدی عربستان سعودی برای سازماندهی اکسپو ۲۰۳۰ در ریاض قدردانی می‌کنیم.

جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی نیز در جریان این نشست نسبت به تنش در نوار غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه شد.

وی در این باره تاکید کرد: ما خواستار توقف خشونت در نوار غزه و برقراری صلح در منطقه هستیم. با ورود عملیات طوفان الاقصی به چهاردهمین روز خود و ادامه کسب پیروزی‌های کم نظیر توسط رزمندگان مقاومت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی، ارتش اسرائیل که از مقابله با رزمندگان فلسطینی مستاصل شده با بمباران جنون آمیز مناطق مسکونی، درمانی، مساجد و مکان‌های تجمع آوارگان فلسطینی در غزه، ۳ هزار و ۸۵۹ فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن هستند را به شهادت رساند. رژیم جعلی صهیونیستی که تاکنون تلاش‌هایش برای توقف عملیات مقاومت در سرزمین‌های اشغالی به جایی نرسیده و سران این رژیم هنوز در شوک شکست بی نظیر مقاومت فلسطین به سر می‌برند، همچنان غیر نظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهند و به دنبال کوچ اجباری فلسطینیان با تبدیل کردن غزه به زمین سوخته می‌گردند.

بر اساس گزارش‌های رسمی تاکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ فلسطینی دیگر نیز در اثر بمباران‌های رژیم صهیونیستی زخمی شده‌اند.

این خبر در حال بروزرسانی است

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.