۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
کد خبر: 931637

یک مقام مصری به رسانه آمریکایی خبر داد، انتظار می‌رود که روز شنبه (امروز) حدود ۷۳۰ شهروند خارجی شامل اتباع آمریکا و انگلیس از غزه خارج شوند.

۳۸۶ تبعه آمریکا از غزه خارج می‌شوند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، با گذشت دو روز از بیانیه وزارت خارجه مصر درباره تدارک برای خروج حدود 7 هزار تبعه خارجی از غزه، خبرها از احتمال خروج حدود ۷۳۰ شهروند خارجی طی امروز حکایت دارد.

شبکه «سی‌ان‌ان» روز شنبه (امروز) در گزارش تازه خود درباره تحولات جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، خبری به نقل از یک منبع مصری درباره خروج اتباع خارجی از غزه منتشر کرد.

این مقام مصری که نامش فاش نشده، خبر داد که انتظار می‌رود روز شنبه (امروز) حدود ۷۳۰ تبعه خارجی از طریق گذرگاه رفح، غزه را ترک کنند.

این رسانه آمریکایی در گزارش خود افزود، منبع مصری اعلام کرد که قرار است ۵۵ شهروند مصر، ۳۸۶ تبعه آمریکایی، ۱۱۲ شهروند بریتانیایی، ۷۷ فرانسوی و ۱۵۱ شهروند آلمانی امروز غزه را ترک کنند.

انتشار این خبر در شرایطی صورت گرفته که روز پنجشنبه هفته گذشته، وزارت خارجه مصر از تحرکات این کشور به منظور خارج کردن حدود ۷ هزار نفر از اتباع خارجی از نوار غزه خبر داده بود.

در بیانیه وزارت امور خارجه مصر تاکید شده بود که این کشور از طریق گذرگاه رفح در حال آماده شدن برای تسهیل تخلیه نزدیک به ۷ هزار شهروند خارجی از بیش از ۶۰ کشور در غزه است.

به دنبتال حملات شدید رژیم صهیونیستی به فلسطینیان به ویژه ساکنان نوار در محاصره غزه،تحرکات کشورهای مختلف برای خارج کردن اتباع خود از غزه شدت گرفته است.

پیشتر، «وانگ ون‌بین» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری روز پنجشنبه  در پاسخ به این سوال که آیا طرح‌های تخلیه در حال آماده‌سازی است، گفت که وزارت خارجه چین «اهمیت زیادی برای ایمنی اتباع چینی در آنجا قائل است و برای ارائه هرچه بیشتر کمک در تماس بوده است».

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود که این کشور با طرف‌های مختلف برای کمک کردن به روند خارج شدن در اسرع وقت اتباع چین از غزه، در حال هماهنگی است.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.