وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که پاریس ۲۰۰ میلیون یورو دیگر به اوکراین کمک می‌کند.

فرانسه ۲۰۰ میلیون یورو دیگر به اوکراین کمک می‌کند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، «سباستین لکورنو» (Sébastien Lecornu) وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که کشورش متعهد شده است ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۳ میلیون دلار) دیگر به صندوق حمایت اوکراین اختصاص دهد تا از دسترسی مداوم ارتش کی یف به تجهیزات نظامی فرانسه اطمینان حاصل کند.

به گزارش وب‌گاه خبری فرانسوی Franceinfo، وزیر دفاع فرانسه اضافه کرد که این تزریق مالی بخشی از تعدیل بودجه برنامه ریزی شده است که امکان تخصیص بودجه جدید به صندوق حمایت از اوکراین را فراهم می کند.

«سباستین لکورنو» خطاب به اعضای مجلس ملی کشورش گفت: شما در کمیته به اصلاحیه ای رأی داده اید که راه را برای تخصیص ۲۰۰ میلیون یورو بیشتر برای صندوق حمایت از اوکراین باز می کند.

به گفته این مقام فرانسوی، اقدام اخیر دولت فرانسه این کشور را قادر می‌ سازد تا به یک راهبرد جدید برای دستیابی ارتش اوکراین به تجهیزات نوین دست پیدا کرد.

پارلمان فرانسه در جولای سال ۲۰۲۳ با این موضوع که بودجه دفاعی‌ اش را تا سال ۲۰۳۰ افزایش دهد، موافقت کرد. این اقدام جدید برای افزایش میزان بودجه دفاعی با هدف تقابل با روسیه در جنگ اوکراین عنوان شده است و به طور کلی افزایش هزینه‌ های مربوط به بودجه دفاعی آن شامل حمایت نظامی مداوم این کشور از اوکراین ادعا می‌ شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.