۸ تیر

۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
کد خبر: 938752

گردانهای القسام ضمن تأیید اجرای توافق آتش‌بس موقت در نوار غزه از فردا جمعه، گفت که در جریان آن، باید تمامی اقدامات نظامی از سوی طرفین متوقف شود.

جزئیات توافق آتش‌بس موقت در غزه

به گزارش قدس آنلاین، «ماجد بن محمد الانصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز پنجشنبه خبر داد که آتش‌بس موقت در نوار غزه، از ساعت هفت صبح فردا به وقت محلی آغاز خواهد شد.

الانصاری با اشاره به اینکه نخستین گروه از اسرا ساعت ۱۶ همان روز، تبادل خواهند شد، ابراز امیدواری کرد که این آتش‌بس به آتش‌بس دائمی تبدیل شود.

گردانهای القسام –شاخه نظامی جنبش حماس- ضمن تأیید اجرای توافق آتش‌بس موقت در نوار غزه از فردا جمعه، گفت که این آتش‌بس، چهار روزه خواهد بود و در جریان آن، باید تمامی اقدامات نظامی از سوی طرفین متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری شهاب، القسام با اشاره به اینکه پرواز جنگنده‌های صهیونیستی به صورت کامل در جنوب نوار غزه متوقف می‌شود، تأکید کرد: توافق شده است که جنگنده‌ها، روزانه شش ساعت از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر، در شهر غزه و شمال پرواز نکنند.

به گفته این گروه، سه اسیر از زنان و کودکان فلسطینی در ازای یک اسیر اسرائیلی آزاد خواهند شد. در این چهار روز، ۵۰ اسیر از زنان و کودکان صهیونیست آزاد می‌شوند.

مقرر شده است که روزانه ۲۰۰ کامیون حامل کمکهای بشردوستانه و پزشکی به همه مناطق غزه وارد شود.

صبح چهارشنبه، بعد از گذشت ۴۷ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت اسلامی «حماس» علیه رژیم صهیونیستی و شکست میدانی ارتش اشغالگران در حمله زمینی به نوار غزه، کابینه رژیم موقت به پذیرش توافق آتش‌بس با میانجی‌گری‌های دولت قطر و مصر متوسل شد.

رسانه‌های فلسطینی بامداد امروز از حملات ددمنشانه و مکرر جنگنده‌ها و توپخانه‌های ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه خبر دادند و گفتند که توپخانه صهیونیست‌ها شرق خان‌یونس را دیوانه‌دار گلوله‌باران می‌کند.

در پی حمله هوایی اشغالگران به مناطق مسکونی در محله شیخ‌رضوان در شهر غزه، ده‌ها فلسطینی شهید و مجروح شدند. جنگنده‌های صهیونیستی همچنین حملات شدیدی را به اطراف شرکت برق در شمال اردوگاه «النصیرات» واقع در مرکز نوار غزه انجام دادند.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.