دبیر شورای آرد و نان شهرستان بردسکن گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۰ مورد بازدید از واحدهای نانوایی سطح شهرستان صورت گرفته است که ۱۵ واحد نانوایی متخلف برای آن‌ها پرونده تشکیل شده است.

تشکیل ۱۵ پرونده تخلف نانوایی در بردسکن

به گزارش قدس خراسان، غلامرضا اربابی اظهار کرد: تخلف این نانوایی‌ها کم فروشی در حوزه آرد، دپوی نان و انحرافات مثبت و منفی از سامانه نانینو بوده است که پس از تشکیل پرونده برای تعیین تکلیف به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

دبیر شورای آرد و نان شهرستان بردسکن بیان کرد: هر واحد نانوایی متخلف بین ۴ تا ۴۰ میلیون تومان جریمه شده‌اند.

وی تعداد نانوایی‌های سطح شهرستان بردسکن را ۹۲ واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۵ واحد آزادپز و نیمه یارانه‌ای هستند و به طور متوسط هر ماه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ تن آرد بر اساس عملکرد دستگاه نانینو به این تعداد نانوایی توزیع می‌شود.

اربابی عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد واحدهای نانوایی شهرستان بردسکن دوگانه سوز هستند و در حال حاضر متصدیان این نانوایی‌ها می‌توانند نسبت به صدور حواله نفت به جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

دبیر شورای آرد و نان شهرستان بردسکن همچنین از اخذ مجوز ۲ واحد نانوایی جدید در روستای شفیع آباد و  شهر انابد  نیز خبر داد.

وی با بیان اینکه روستاهایی که فاقد نانوایی هستند سهمیه آرد جداگانه‌ای به شهرستان اختصاص داده می‌شود.

اربابی افزود: سرانه هر نفر روستایی در هر ماه  ۶ کیلو و  ۲۰۰ گرم آرد است که از طریق شرکت‌های تعاونی روستایی به آن‌ها داده می‌شود.

خبرنگار: علی نوری

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.