پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به توصیه پزشکانش سفر برنامه ریزی شده خود به دبی برای شرکت در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل را لغو کرد.

لغو سفر پاپ فرانسیس به دبی به دلیل بیماری

به گزارش قدس آنلاین، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به توصیه پزشکان خود برای اولین بار سفر خارج از کشورش برای شرکت در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل در دبی را لغو کرد. فرانسیس مدت زیادی است که از مشکلات سلامتی رنج می برد.

این اولین بار است که فرانسیس تصمیم می گیرد به دلایل بهداشتی و سلامتی به خارج از کشور سفر نکند. طبق بیانیه واتیکان، پزشکان به پاپ توصیه کردند که این سفر را لغو کند.

به گفته "ماتئو برونی"، سخنگوی پاپ، فرانسیس چند روزی است که از عفونت ریه رنج می برد و تحت درمان با آنتی بیوتیک است. بیماری های تنفسی پاپ همیشه یک نگرانی خاص در واتیکان است، زیرا فرانسیس در ابتدای سال 2020 بخشی از ریه راست خود را برداشت.

سخنگوی وی گفت که پدر مقدس از لغو سفر برنامه ریزی شده خود به دبی بسیار متاسف است. این اولین بار بود که یک پاپ در یک کنفرانس جهانی آب و هوا سخنرانی می کرد.

با این حال، واتیکان در اطلاعیه فعلی خود تلاش کرد تا با نگرانی های حاد در مورد سلامت پاپ مقابله کند. گفته می شود این روزها وضعیت سلامتی او بهتر شده است. به گفته پزشکان او، یک پرواز پنج ساعته به دبی بسیار سخت بود.

روزنامه زوددویچه سایتونگ هم اخیرا ازبیماری شدید پاپ فرانسیس خبر داد.

به گزارش این روزنامه آلمانی در نماز آنجلوس در میدان سنت پیتر او با یک لوله IV بر روی دست و تنها از طریق یک صفحه ویدئو ظاهر شد و فرانسیس از ابتلا به ذات الریه صحبت کرد.

به نوشته این روزنامه آلمانی پاپ فرانسیس روز یکشنبه به دلیل بیماری تنفسی، نماز سنتی آنجلوس را در کلیسای کوچک اقامتگاهش در واتیکان برگزار کرد.

روز شنبه هم مقر مقدس واتیکان به‌طور شگفت‌انگیزی اعلام کرد که پاپ مجبور شد همه قرار ملاقات‌های خود را به دلیل بیماری لغو کند. دلیل این امر "آنفولانزای خفیف" اعلام شد. بعداً اعلام شد که فرانسیس برای رد کردن عوارض این بیماری در کلینیکی در رم تحت یک سی تی اسکن کامپیوتری قرار گرفته است. پاپ بعد از آن توانست به واتیکان بازگردد.

سلامتی فرانسیس مدتی است که با مشکل روبرو شده است. وی در سال جاری دو بار در یک کلینیک تحت درمان قرار گرفته است. اول به دلیل ذات الریه؛ او بعداً مجبور شد تحت بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی باز شکم قرار گیرد. وقتی از او در مورد وضعیت سلامتی اش سوال می شود اغلب تأکید می کند که هنوز زنده‌ام.!

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.