جدیدترین نظرسنجی موسسه افکارسنجی گالوپ نشان می‌دهد جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با آمارهایی ضعیف از لحاظ مقبولیت عمومی روبرو است.

آمارهای ضعیف برای بایدن در جدیدترین نظرسنجی گالوپ

به گزارش قدس آنلاین، جدیدترین نظرسنجی موسسه افکارسنجی گالوپ نشان می‌دهد که جو بایدن در حال به جا گذاشتن ضعیف‌ترین عملکرد در میان روسای جمهور آمریکا در زمینه‌های مختلف است. 

نتایج این نظرسنجی حاکی است میزان مقبولیت بایدن نزد آمریکایی‌ها تنها ۳۷ درصد است و ۵۹ درصد گفته‌اند که از عملکرد او به عنوان رئیس‌جمهور رضایت ندارند. 

سیاست‌های جو بایدن در منطقه غرب آسیا و بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با مخالفت ۶۴ درصد و موافقت ۳۲ درصد روبرو شده است.  

۶۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با سیاست خارجی بایدن مخالفت کرده و ۳۲ درصد دیگر با آن موافقت کرده‌اند. 

بیشترین نارضایتی از بایدن در زمینه اقتصاد بوده، جایی که ۶۷ درصد از افراد شرکت‌کننده از سیاست‌های بایدن ابراز نارضایتی کرده و ۳۲ درصد دیگر نظر مثبتی نسبت به او نشان داده‌اند.

در همین حال، جدال‌های حزبی در آمریکا بر سر مسائل مختلف ادامه دارد و چند روز پیش یک رسانه آمریکایی از برداشته شدن یک گام دیگر از سوی جمهوری‌خواهان برای استیضاح بایدن خبر داده بود. 

بر اساس یک احضاریه که به رویت پولیتیکو رسیده، جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا خواستار شهادت دادن یک دادستان ارشد در پرونده تحقیقات هانتر بایدن پسر رئیس جمهور آمریکا شدند. این به عنوان بخشی از پرونده استیضاح بایدن است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست جیم جردن از ایالت اوهایو لزلی وولف یک دادستان در دفتر دادستانی ایالت دلاور را احضار کرده است. این کمیته در حال تحقیقات در مورد ادعای دخالت سیاسی در تحقیقات فدرال در مورد هانتر بایدن است. 

وزارت دادگستری آمریکا همچنین در ماه سپتامبر پسر رئیس جمهور را به داشتن یک سلاح در زمان اعتیادش به مواد مخدر متهم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.