رسانه‌های مصر گزارش می‌دهند که از نظر جنبش حماس تمدید مجدد آتش بس برای چند روز دیگر ممکن است.

از نظر حماس تمدید مجدد آتش‌بس مطرح است/ مسئله تبادل اسرای نظامی کاملا متفاوت است

به گزارش قدس آنلاین، رسانه‌های مصر با اشاره به تلاش ها برای تمدید آتش بس در غزه به موضع جنبش حماس در این باره  پرداخته و گزارش دادند که از نظر جنبش حماس تمدید مجدد آتش بس برای چند روز دیگر ممکن است و این جنبش تأکید کرده است که شروط تحویل نظامیان صهیونیست با تبادل اسرای قبلی «کلا متفاوت خواهد بود.»

بنا به گفته رسانه‌های مصری، مذاکرات جاری برای تمدید آتش بس شامل نحوه پایان دادن به جنگ و لغو محاصره غزه نیز می‌شود.

در همین ارتباط ، شبکه سی‌ان‌ان آمریکا یک روز بعد از نشست مقامات امنیتی و اطلاعاتی مصر،َ آمریکا، قطر و اسرائیل در دوحه گزارش داد که آن‌ها بر سر تلاش برای تمدید آتش‌بس به منظور آزادی اسرای بیشتر در قالب تبادل اسرا به توافق رسیده‌اند.

،منبع مطلع سی‌ان‌ان گفته است که شرکت کنندگان در نشست دوحه مدعی‌اند که شمار زیادی از زنان و کودکان نزد حماس برای تمدید آتش‌بس به مدت دو روز دیگر وجود دارد.

موافقت برخی از وزیران صهیونیست با توقف جنگ

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم اسرائیل بعد از گزارش رسانه‌های مصری مبنی بر احتمال مشمول شدن توقف جنگ علیه غزه در مذاکرات جاری بین طرف‌های جنگ در نوار غزه، گزارش داد که برخی  از اعضای کابینه حکومت رژیم اسرائیل از توقف جنگ و آزادی همه اسرا حمایت می‌کنند.

گفتنی است؛ در شرایطی که عملیات زمینی اسرائیل در غزه در تحقق اهداف جنگی این رژیم ناکام مانده منابع خبری گزارش داده‌اند تل‌آویو در تلاش است یک بار دیگر آتش‌بس غزه را تمدید کند.

«شرکت پخش اسرائیل» گزارش داده که اسرائیل در حال تلاش برای دست یافتن به توافقی دیگر برای تمدید آتش‌بس به مدت دو روز دیگر بعد از اتمام آن در امروز است.

روسای سیا و موساد روز گذشته در قطر برای رایزنی درباره تمدید آتش‌بس گفت‌وگو کردند.

 رسانه‌های آمریکایی دیروز نوشتند که صهیونیست‌ها تمایل دارند که تبادل اسرا فراتر از اسرای غیرنظانی رفته و شامل مردان و نظامیان نیز شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.