رادیو دولتی جمهوری چک روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از نیمی از افرادی که در یک نظرسنجی شرکت کرده اند مخالف ادامه حمایت نظامی از اوکراین در جنگ با روسیه هستند.

مخالفت عمومی در جمهوری چک با حمایت نظامی از اوکراین

به گزارش قدس آنلاین، نظر سنجی جدید در جمهوری چک نشان داد که بیش از نیمی از مردم این کشور مخالف حمایت نظامی از اوکراین در جنگ با روسیه هستند.

نظرسنجی جدید موسسه «کانتار»  نشان می‌دهد که اکثریت شهروندان جمهوری چک برای اولین بار از زمان  حمله روسیه به اوکراین، طرفدار حمایت نظامی از اوکراین نیستند.

این نظرسنجی نشان داد که ۴۷ درصد مردم حامی حمایت نظامی از اوکراین هستند. در حالی که 51 درصد مخالف حمایت از اوکراین  هستند.

روسیه بارها نسبت به تداوم کمک‌رسانی نظامی غرب به اوکراین و پیامدهای منفی آن که منجر به تشدید درگیری‌ها می‌شود، هشدار داده است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه چندی قبل با بیان اینکه اقدامات آمریکا و ناتو در جنگ اوکراین مملو از برخورد قدرت‌های اتمی است، گفت که اقدامات بی‌ثبات‌کننده واشنگتن می‌تواند پیامدهای جهانی داشته باشد

این نظر سنجی نشان داد که این روند کاهش حمایت از کمک‌های نظامی به اوکراین ادامه می‌دهد.

یک کارشناس سیاسی این کشور گفت که رای دهندگان حزب مخالف «ای ان او» بیشترین تغییر موضع خود را در مورد این موضوع در ۱۸ ماه گذشته داشته‌اند.

چندی قبل، «پتر پاول» رئیس جمهور جمهوری چک اخیرا اظهار داشت که غرب باید برای این واقعیت آماده شود که در جنگ روسیه و اوکراین پیروزی کاملی حاصل نخواهد شد.

پاول گفت، کی‌یف می‌داند که نباید روس‌ها را دستکم گرفت، زیرا آنها نیروی انسانی کافی دارند، آنها  تجهیزات کافی دارند. روس‌ها مهمات زیادی دارند.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.