تشکیل جلسه کابینه رژیم اسرائیل برای بررسی تمدید مجدد آتش بس، انجام ششمین تبادل اسرا، تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو و هشدار به تل‌آویو و ورود وزیر خارجه آمریکا به تل‌اویو از مهم‌ترین تحولات بامدادی فلسطین اشغالی در پنجاه و پنجمین روز طوفان الاقصی است.

«طوفان الاقصی»|کشته شدن سه اسیر اسرائیلی در بمباران نوار غزه/جهاد اسلامی: در پاسخ به جنایات تل آویو تردید نخواهیم کرد

به گزارش قدس آنلاین، همزمان با انتشار اخباری مبنی بر احتمال تمدید آتش‌بس موقت در غزه برای دومین بار، رسانه‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز پنجشنبه گزارش دادند که کابینه جنگ این رژیم برای بررسی امکان تمدید آتش بس تشکیل جلسه داده است.

همزمان با تبادل اسرا برای ششمین روز متوالی و ورد اسرای صهیونیست به اراضی اشغالی، وزارت خارجه قطر از تبادل اسرا برای هفتمین روز خبر داد که حکایت از آن دارد که رژیم اسرائیل در ساعات آینده با تبادل اسرا و تمدید مجدد آتش‌بس مجبور است موافقت کند.

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا بر اساس اعلام پیشین وارد شهر تل‌آویو شد تا با مقامات صهیونیست درباره تحولات اخیرا و آتی فلسطین اشغالی گفت‌وگو کند؛ به ویژه اینکه دولت بایدن بنا به ادعای رسانه‌های آمریکایی، نگران شعله ور شدن مجدد آتش جنگ و حمله ارتش اسرائیل به جنوب نوار غزه است.

تحویل ۲ اسیر زن صهیونیست به صلیب سرخ/ آزادی ۳۰ زن و کودک اسیر فلسطینی

همزمان با تحویل ۲ زن اسیر صهیونیست به صلیب سرخ جهانی، اقدامات برای آزادی ۳۰ زن و کودک فلسطینی از زندان های ارتش رژیم صهیونیستی در جدیدترین مرحله از تبادل اسیران بین مقاومت و این رژیم آغاز شد.

دستور نتانیاهو برای تخریب منازل مجریان عملیات استشهادی در قدس اشغالی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور تخریب خانه‌های مجریان عملیات استشهادی امروز در قدس اشغالی را صادر کرد.

پزشکان بدون مرز: جنگ کنونی «اسرائیل»، علیه مردم غزه است و نه حماس

رئیس سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز اعلام کرد که جنگ کنونی رژیم اسرائیل علیه اهالی مردم نوار غزه و نه جنبش حماس است.

سازمان ملل: ۸۰ درصد جمعیت غزه آواره شده‌اند

دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از آواره شدن ۱.۸ میلیون نفر از ساکنان غزه معادل ۸۰ درصد جمعیت این منطقه در پی جنگ خبر داد.

جهاد اسلامی فلسطین: در پاسخ به جنایات تل آویو تردید نخواهیم کرد

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تبریک عملیات قهرمانانه امروز مبارزان فلسطینی در شهر قدس اشغالی علیه رژیم صهیونیستی تأکید کرد که عملیات مقاومت و اقدامات جهادی آن دشمن صهیونیست را در هر همه جا هدف قرار خواهد داد.

شهادت یک جوان فلسطینی در کرانه باختری

وزارت بهداشت فلسطین پنجشنبه شب اعلام کردکه یک جوان فلسطینی بر اثر شلیک نیروهای اشغالگر صهیونیستی در منطقه اغوار در کرانه باختری به شهادت رسید.

کشته شدن سه اسیر اسرائیلی عضو یک خانواده در بمباران نوار غزه

گردان‌های مجاهدین فلسطین از کشته شدن سه اسیر اسرائیلی عضو یک خانواده در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه قبل از آتش‌بس خبر داد.

نتانیاهو: هیچ‌چیز جلوی حذف حماس توسط ما را نخواهد گرفت

در شرایطی که عملیات زمینی اسرائیل در غزه در تحقق اهداف خود ناکام مانده نخست‌وزیر این رژیم امروز پنجشنبه ادعا کرد که او مصمم به حذف حماس است.

حماس: عملیات قدس پاسخ طبیعی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی است

جنبش حماس تأکید کرد که عملیات استشهادی در قدس اشغالی پاسخ طبیعی به جنایت‌های بی‌سابقه رژیم صهیونیستی در نوار غزه و قتل کودکان در جِنین است.

قدس اشغالی سرفصل اصلی نبرد با رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه حفظ وحدت میادین یکی از اصول ثابت در مدیریت نبرد با رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد که قدس اشغالی سرفصل اصلی این نبرد باقی خواهد ماند.

عباس پرونده مستندات جنایات اشغالگران صهیونیست را به بلینکن داد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه آمریکا بر ضرورت فوری برقراری آتش‌بس کامل در غزه و پایان دادن به تجاوزات رژیم صهیونیستی با هدف نجات غیرنظامیان از بمباران، خشونت و ویرانی ناشی از ماشین جنگی اسرائیل تاکید کرد.

تأکید برزیل، عربستان و قطر بر آتش بس دائم در غزه

رئیس جمهور برزیل و ولیعهد عربستان و امیر قطر بر ضرورت آتش بس دائمی در نوار غزه و ارسال کمک های بشر دوستانه برای مردم این منطقه تأکید کرد.

حماس : آتش بس برای یک روز دیگر تمدید شد

جنبش حماس اعلام کرد که بر اساس توافق، آتش بس موقت برای یک روز دیگر تمدید شد.

سخنگوی ارتش اسرائیل: آتش بس موقت ادامه خواهد یافت

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: با توجه به تلاشهای میانجیگران برای ادامه آزادی گروگانها(اسیران)، آتش بس موقت ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که شورای جنگ رژیم صهیونیستی نشست خود درباره تمدید آتش بس را بدون تصمیم گیری در این زمینه پایان داده بود.

قطر : به تمدید آتش بس خوش بین هستیم

سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت: مذاکرات درباره آتش بس در یک فضای مثبت ادامه دارد .درباره تمدید آتش بس موقت طی ساعات باقی مانده خوش بین هستیم.

بر اساس توافق آتش بس موقت که ابتدا به مدت چهار روز ادامه یافت و سپس برای دو روز دیگر تمدید شد، ساعت ۷ صبح امروز به وقت محلی پایان خواهد یافت.

بیانیه حماس درباره کارشکنی رژیم صهیونیستی در خصوص آتش بس

جنبش حماس: اشغالگران صهیونیست با آزادی هفت نفر از زنان و کودکان و تحویل پیکرهای سه شهید زن و کودک که در تجاوزات صهیونیستها به نوار غزه به شهادت رسیدند، در برابر تمدید آتش بس انسانی موقت با همان شروط قبلی مخالفت کرده اند.

بر اساس گزارش رسانه های فلسطینی، حماس اعلام کرده است که تا کنون هیچ پیشرفتی یا اعلامی در خصوص تمدید آتش بس در غزه وجود ندارد.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند در صورتی که آتش بس تا پیش از ساعت ۷ صبح(به وقت محلی) تمدید نشود،‌جنگ ازسرگرفته خواهد شد.

ازسرگیری نبرد مسلحانه با نظامیان صهیونیست در اردوگاه طولکرم

منابع خبری اعلام کردند که درگیری مسلحانه و هدف قرار گرفتن نظامیان صهیونیست با بسته های انفجاری در اردوگاه طولکرم در کرانه باختری اشغالی از سر گرفته شده است.

از سوی دیگر در پی یورش نظامیان صهیونیست به منزل یک خانواده فلسطینی در شهر بیت لحم، شماری از اعضای این خانواده مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

پایان نشست شورای جنگ اسرائیل بدون تصمیم گیری درباره آتش بس/ تهدید بنی گانتس: جنگ علیه نوار غزه را از ساعت ۷ صبح ازسرخواهیم گرفت!

بنی گانتس از اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد: جنگ را پس از پایان آتش بس ازسرخواهیم گرفت!

وی ادعا کرد شورای جنگ متحد است و هیچ گزینه دیگری در برابر ما وجود ندارد.!

رسانه های عبری گزارش دادند شورای جنگ اسرائیل نشست خود را بدون تصمیم گیری درباره تمدید آتش بس پایان داده است.

درخواست از رزمندگان قسام: برای ادامه نبرد در صورت تمدید نشدن آتش بس موقت آماده باشید

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس از رزمندگانش خواست در صورتی که آتش بس موقت تمدید نشود، برای ادامه نبرد با اشغالگران صهیونیست آماده باشند و تا زمانی که بیانیه رسمی مبنی بر تمدید آتش بس صادر نشده، آمادگی خود را حفظ کنند.

جلسه کابینه جنگ رژیم اسرائیل برای تمدید آتش بس

شبکه کان اسرائیل گزارش داد که کابینه جنگ رژیم اسرائیل هم‌اکنون با نزدیک شدن به ساعات پایانی ششمین روز آتش بس، در حال بررسی امکان تمدید آتش بس موقت برای دومین بار است.

۱۴ اسیر اسرائیلی و تایلندی تحویل صلیب سرخ شد

ارتش رژیم اسرائیل تأیید کرد که دقایقی پیش ۱۰ اسیر اسرائیلی به همراه ۴ اسیر تایلندی تحویل نیروهای صلیب سرخ شده و آن‌ها وارد اراضی اشغالی شده‌اند.

قطر از تبادل اسرای برای دور هفتمین روز خبر داد

وزارت خارجه قطر بامداد امروز پنجشنبه اعلام کرد که طی امروز ۳۰ اسیر فلسطینی در برابر ۱۰ اسیر اسرائیلی در کنار دو شهروند روس و چهار شهروند تایلندی آزاد خواهند شد.

بنا به گفته سخنگوی وزارت خارجه قطر، افرادی که قرار است  آزاد شوند، ۱۶ تن از آن‌ها زیر سن قانونی بوده و ۱۴ تن دیگر نیز زن فلسطینی هستند.

ورود کامیون‌های حامل کمک به شمال غزه

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که ساعتی پیش ۲۱ کامیون حامل کمک‌های انسانی وارد شهر غزه (در شمال نوار غزه) و مناطق شمالی این شهر شده است.

حمله به حامیان فلسطین و بازداشت آن‌ها در دانشگاه هلسینکی فنلاند

پلیس فنلاند شماری از دانشجویان فنلاندی در دانشگاه هلسینگی را که در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایت‌های صهیونیست‌ها دست به تجمع همبستگی زده بودند، بازداشت کرد.

ادعای «آکسیوس»: بایدن نگران حمله اسرائیل به جنوب غزه است

وب سایت خبری تحلیلی آکسیوس آمریکا به نقل از مقامات این کشور گزارش داد که جو بایدن در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو گفته است که نحوه «عملیات اسرائیل» در شمال غزه نمی تواند در جنوب تکرار شود.

به گفته این منابع، رئیس جمهور آمریکا این اظهارات را در پاسخ به قصد نتانیاهو مبنی بر ضرورت حمله نظامی به جنوب غزه جهت تحقق آنچه نابودی حماس خوانده، گفته است.

آکسیوس همچنین نوشته که نخست وزیر رژیم اسرائیل با درخواست بایدن مبنی بر بررسی مشترک طرح‌های «عملیات در جنوب غزه» قبل از هر حمله‌ای شده است.

گفتنی است حجم ویرانی بی‌سابقه در غزه و کشتار هزاران نفر از مردم فلسطین طی جنگ اخیر منجر به افزایش نارضایتی از دولت بایدن در داخل و خارج از آمریکا شده است.

بلینکن وارد تل‌آویو شد

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا دقایقی پیش وارد شهر تل‌اویو اشغالی، پایتخت رژیم اسرائیل شد.

خبرگزاری روسی اسپوتینک با اشاره به چهارمین سفر وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در ۱۵ مهر ماه نوشت که بلینکن به منظور اعمال فشار به صهیونیست‌ها جهت موافقت با تمدید آتش‌بس وارد تل‌آویو شده است.

به شهادت رسیدن جوان فلسطینی در رام‌الله

یک از جوانان فلسطینی که در تیراندازی نظامیان رژیم اسرائیل زخمی شده بود، به شهادت رسید.

رژیم اسرائیل با حملات بامداد امروز در برابر زندان عوفر و همچنین در شهرک بیتونا به استقبال کنندگان در رام الله، تلاش دارد شیرینی شکست خود در جنگ اخیر و تبادل اسرا را برای فلسطینیان تلخ کند.

زخمی شدن ۵ فلسطینی در برابر زندان عوفر

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که صهیونیست‌ها به تجمع کنندگان در برابر زندان عوفر که منتظر خروج اسرای فلسطینی بودند، حمله کرده‌اند که در اثر آن، پنج نفر زخمی شده است که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.