رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز شهرت حشد الشعبی تنها محدود به عراق نیست بلکه این گروه مردمی به یک شهرت جهانی تبدیل شده است و آیه «أُسِّسَ عَلَی التَّقْوی» مصداق حشدالشعبی در قرآن است.

رئیس جامعه مدرسین: حشدالشعبی به یک شهرت جهانی تبدیل شده است‌

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله حسینی بوشهری شامگاه پنج شنبه در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد الحیدری رئیس توجیه العقائدی حشدالشعبی اظهار داشت: امروز شهرت حشد الشعبی تنها محدود به عراق نیست بلکه این گروه مردمی به یک شهرت جهانی تبدیل شده است و آیه «أُسِّسَ عَلَی التَّقْوی» مصداق حشدالشعبی در قرآن است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس دو رکن اصلی اقدامات و راه‌اندازی حشدالشعبی بودند، ابراز داشت: تاثیرگذاری شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بیش‌تر از حیات آنها بود.

‌حسینی بوشهری ابراز کرد: با توجه به دوران جنگ هشت ساله بین ایران و عراق که توسط دشمنان راه‌اندازی شد، خداوند فرصت ایجاد اتحاد این دو ملت و مقابله با توطئه‎گران را فراهم کرد.

رئیس جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: افراد ضمن ورود در عرصه مبارزاتی گاهی اوقات، هیجانات و شور بر آنها حاکم می‎شود اما وظیفه ما این است که این شور و شعور را به سلسه مبانی اعتقادی تبدیل کنیم.

حشد الشعبی امید ملت عراق است

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد الحیدری رئیس توجیه العقائدی حشدالشعبی در دیدارهای جداگانه با آیات عظام سبحانی، نوری همدانی و حسینی بوشهری در قم اظهار داشت: حشدالشعبی پس از  فتوای آیت الله سیدعلی سیستانی در خصوص جهاد با گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴، با ایده و نظر سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در عراق تاسیس شد.

وی یادآور شد: بر این اساس حشدالشعبی در راه دفاع از عقیده و بنیه ایمانی تشکیل شد و در این مسیر شهدای متعددی را تقدیم کرد و در میان این شهدا بیش از هفتاد روحانی به شهادت رسیدند.

‌الحیدری در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بدین منظور در دل حشدالشعبی مدیریت توجیه العقائدی تاسیس شد که این مدیریت، عهده‌دار ماموریت تربیت فرهنگی، ایمانی، اعتقادی، اخلاقی و قرآنی عموم نیروهای این گروه مردمی است.

رئیس توجیه العقائدی حشدالشعبی با بیان اینکه امروز می‌توانیم حشدالشعبی را بعنوان امید ملت عراق در عموم جامعه قلمداد کنیم، ابراز داشت: این امید امروز به جایی می‌رسد که حشدالشعبی توانایی مواجهه با تعدی‌های خارجی و تهدیدات داخلی برای حفظ عراق را دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر رئیس وزرای دولت عراق بر اساس قانون این دولت فرمانده کل نیروهای مسلح است که حشدالشعبی نیز مرتبط با نیروهای مسلح عراق می‌باشد ولذا از حمایت‌های رئیس وزیران دولت عراق برخوردار است.

رئیس توجیه العقائدی حشدالشعبی خاطرنشان کرد: ماموریت سنگین امروز ما نشر معارف اهل بیت(ع) و اعتقادات بین عموم نیروهای حشدالشعبی است.

انتهای پیام/۴۵۲

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.