خطیب نماز جمعه این هفته تهران، مقاومت امروز فلسطین را نتیجه تفکر بسیجی پیش‌برنده دانست و گفت: بسیج هم فراتر از زمان و هم فراتر از سازمان‌هاست.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری:  مقاومت امروز فلسطین نتیجه تفکر بسیجی است / طوفان‌الاقصی آغاز آمریکازدایی است

به گزارش قدس‌آنلاین، حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه، در سخنانی، گفت: خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم، سخن ما در خطبه اول درباره یکی از اصلی‌ترین جلوه‌های انسانیت است.

وی افزود: همه ما نسبت به دیگران در هر جایی که زندگی می‌کنیم یک حق بزرگ داریم، آن حق عبارت از این است که دیگران به‌گونه‌ای با ما رفتار کنند که از ناحیه آن‌ها به ما ضرر و ظلمی وارد نشود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه، گفت: در مقابل آن یک تکلیف و مسئولیت برعهده فرد فرد ما هست، همه ما بدون استثنا با آن مسئولیت از طرف ما نباید به احدی آسیبی برسد.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری یادآور شد: سلام به معنای موافقت و سازگاریست و نقطه مخالفش به معنای ناسازگاریست و همه می‌دانند که سلام از صفات بارز خداوند است و اسمای حسنای الهی است؛ یعنی خداوند چنین اراده کرده که افراد در مواجه با یکدیگر نام او را بر زبان جاری کنند، نعمت ویژه‌ای که خداوند به بهشتیان می‌دهد، سلامی است که به آن‌ها تقدیم می‌شود.

وی ادامه داد: در آغاز سفر آخرت برای انسان‌هایی که در دنیا در سلم و سلام و پاکیزگی زندگی کرده باشند، فرشتگان به آن‌ها سلام می‌کنند و به آن‌ها شادباش و خوشآمد می‌گویند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: مؤمنین در آستانه ورود بهشت هم، چنین حالتی را تجربه می‌کنند و انسان‌هایی که در دنیا کسی را نرنجاندند و به دیگران آسیبی نرسانند، سلامت روحی دیگران را به خطر نینداختند و سالم زندگی کردند، به صورت جمعی به بهشت می‌روند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: درهای بهشت یکی پس از دیگری برای این افراد باز می‌شود، آن عزیز فرشتگانی در آنجا مأموریت دارند به این افراد می‌گویند چه قدر شما خوب بودید و سالم زندگی کردید و اجر شما زندگی ابدی الهی است و به دارالسلام وارد شوید.

وی گفت: برادران و خواهران عزیز، این زندگی بهشتی را پیامبر به جامعه مؤمنان آموزش داد و خود او هم مأمور شد از همین بشارت بزرگ استفاده کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: دارالسلامی که خداوند وعده داده، در همین دنیا به‌وجود می‌آید، آرمان جامعه اسلامی تشکیل دارالسلام است و همه کسانی که در این جامعه زندگی می‌کنند، هیچ دغدغه‌ای ندارند و روابط اجتماعی آن آکنده از رعایت حقوق یکدیگر است.

حجت‌الاسلام حاجی علی‌اکبری گفت: قبل از ظابطین قضایی آحاد مؤمنین مکلف هستند در چنین جامعه‌ای این گفتمان و ارزش را در زندگی‌های خود رعایت کنند و این می‌شود یک تقوا و اینگونه اگر زندگی کنیم، جامعه دارالامان می‌شود.

وی گفت: خدای بزرگ را به خاطر اسلام ناب محمدی سپاسگزاریم و به همه توفیق مسأله بزرگ اجتماعی را کرامت بفرماید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، گفت: حضرت امیر در نهج‌البلاغه می‌گویند مواظب باشید ظاهر زندگی دنیا، شما را فریب ندهد و بهار جوانی، خزان پیری را در پیش دارد، مؤمن زندگی دنیای خودش را قدر می‌نهد.

حجت‌الاسلام حاجی علی‌اکبری افزود: اینجا جایی است تا بشینید، باید برخیزید و تلاش در دنیا باید این باشد که توشه برای آخرت برداریم.

وی افزود: مجالس فاطمی از دشمن‌شناسی تا مقاومت در جامعه اشاعه پیدا کند، چرا که مادرمان حضرت زهرا (س)، اسوه مقاومت و خانواده‌داری و حجاب و عفاف هستند و باید این درس‌های مهم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه گفت: از بیان رهبر انقلاب یافتیم، بسیجی واقعی خودِ امام و مکتب امام بود و در این دیدار رهبر انقلاب دائم ارجاع می‌دهند و در این دیدار گذشته رهبر انقلاب بسیجیان را به مطالعه بر روی زندگی امام دعوت می‌کنند.

حجت‌الاسلام حاجی علی‌اکبری خاطرنشان کرد: نکته اول، منطق بسیج است و روی دو رکن استوار شده، تهدیدزدایی حداکثری یعنی توان مقابله با دشمنان خودش؛ رکن دوم حداکثرسازی ظرفیت و امکان برای تولید فرصت پیشرفت و زندگی بهتر که این هم همان رکن رحما بینهم است.

وی تصریح کرد: این منطق بسیج مثل کوه‌های استوار و مقاوم است و در یک سازمان جمع نمی‌شوند و امروز روز شهادت شهید مدرس است که ایشان در برابر تهدید و توطئه به خوبی عمل کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه، گفت: تفکر بسیج فراتر از مرزها است و اندیشه بسیج در ایران محصور نمی‌شود.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری یادآور شد: در جنگ ۴۸ روزه هم، اندیشه بسیجی خود را نشان داد و مقاومت امروز فلسطین هم نتیجه همین تفکر بسیجی پیش‌برنده است، بسیج هم فراتر از زمان و هم فراتر از سازمان‌هاست.

وی ادامه داد: گرچه سازمان بسیج در این زمینه پرچمدار و پیشتاز است، اما هر نهادی که رایحه تفکر بسیجی و زیست مؤمنانه در آن جریان داشته باشد، نیروی مقتدر بسیجی است، همچون ارتش که هم در گذشته چهره‌هایی مثل شهید صیاد شیرازی داشته و هم امروز فرماندهان آن مصداق بسیجی هستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: هر کسی که برای تحقق ایران قوی در مجموعه‌های علمی تلاش می‌کند هم بسیجی است، دولت و شخص رئیس‌جمهوری هم که حال او حال خدمت است، بسیجی است؛ دولت خدمات بزرگ برای مردم فراهم می‌کند و نمونه آن متروی پرند است، دولت خدمت‌رسانی را تسریع کرده و به دور از حاشیه‌ها کار خود را در این زمینه پیش ‌می‌برد.

حجت‌الاسلام حاج‌ علی‌اکبری با بیان اینکه از دولت انتظارات دیگری هم وجود دارد، خطاب به دولتمردان، گفت: شما که نشان دادید می‌توانید گره‌های بزرگی را در کشور باز کنید - از جمله بازار طلا و ارز را با کنترل و نظارت تا حد زیادی مهار کنید - در بازار کالاها و گرانی آن‌ها، به‌ویژه گرانی مسکن بیش از پیش اقدامات خود را اجرایی کنید تا روزهای بهتری برای معیشت مردم پدید آید.

وی اظهار کرد: امیدواریم مجلس یازدهم هم بتواند در مدت باقی‌مانده از عمر خدمت خود با تصویب لوایح، کمک‌های بیشتری به معیشت مردم کند و قوه‌قضائیه هم کارگشایی بیشتری در امور مردم فراهم کند، حل‌المسائل همه مشکلات کشور بسیج است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به وضعیت جنگ غزه، اظهار کرد: عملیات طوفان الاقصی آغاز آمریکازدایی است و این مهمترین دستاورد این عملیات است که نه فقط برای مسلمانان یا برای فلسطینیان یا منطقه، که برای کل جهانیان بود و یک سیلی محکم به چهره سیاه آمریکا نواخته شد.

حجت‌الاسلام حاج‌ علی‌اکبری یادآور شد: از یک طرف هم خود عملیات‌ طوفان الأقصی معجزه‌گون است و هم از سوی دیگر شاهد سبعیت از رژیم صهیونیستی هستیم که همه مرزها را شکسته است و در عین حال مقاومت مردم غزه را شاهدیم که نمی‌دانیم با چه واژه‌ای می‌توان آن را توصیف و از آن تقدیر کرد.

وی تأکید کرد: در جریان این جنگ، شاهد حضور هماهنگ شبکه مقاومت در کنار مردم فلسطین از یمن قهرمان تا حزب‌الله سلحشور لبنان و حشدالشعبی عراق و مقاومت سوریه گرفته تا ایران بودیم که مثل کوه پشت این محور مقاومت ایستاده و همه را به شگفتی آورده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: در جریان این جنگ هم نصاب بی‌شرمی و بی‌حیایی و البته تروریست بودن آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در این جنگ ارتقا پیدا کرد، هم نصاب بی‌غیرتی مقامات برخی کشورهای مسلمان که حتی حاضر به قطع روابط با رژیم صهیونیستی نشدند و در اجلاس‌ها به زحمت شرکت کردند، ارتقاء یافت.

حجت‌الاسلام حاج‌ علی‌اکبری اظهار کرد: باید گفت نصاب بی‌خاصیتی برخی سازمان‌های بین‌المللی هم در این جنگ خود را نشان داد که هیچ کارآیی در جلوگیری از جنایت جنگی رژیم صهیونیستی ندارند، در عین حال پوشالی‌بودن اقتدار و ضعف درونی رژیم صهیونیستی هم ارتقا پیدا کرد و همه جهانیان شاهد آن بودند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: این رژیم به خیال خود بر کوچ‌دادن مردم غزه، نابودی حماس و بازگشت اسرا از طریق حمله نظامی و نه مذاکره تأکید داشت، اما دیدیم که هیچکدام از اهدافش محقق نشد و بعد از مذاکره با حماس تبادل اسرا انجام شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.