ژانگ جون، نماینده دایم چین در سازمان ملل پس از استفاده آمریکا از حق وتو علیه قطعنامه پیشنهادی آتش بس شورای امنیت در نوار غزه، سیاست واشنگتن را مزدورانه و متناقض خواند.

انتقاد چین از سیاست مزدورانه و رویکرد دوگانه آمریکا درقبال غزه

به گزارش قدس آنلاین، «ژانگ جون»، نماینده دائم چین در شورای امنیت سازمان ملل، پس از استفاده آمریکا از حق وتو علیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که خواستار آتش بس در نوار غزه شده بود، واشنگتن را به و استانداردهای دوگانه متهم کرد.

ژانگ جون در جلسه دیروز شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتقاد از مواضع دوپهلوی واشنگتن درباره غزه گفت: «توجیه ادامه عملیات نظامی و اظهارات در مورد نگرانی برای جان و امنیت غیرنظامیان غزه و نیازهای بشردوستانه در غزه متناقض است.»

وی افزود: توجیه ادامه عملیات جنگ طلبانه و اظهارات درباره عدم اجازه گسترش درگیری نیز متناقض است، توجیه ادامه عملیات نظامی و در عین حال سخن گفتن مداوم از حقوق بشر و حمایت از حقوق زنان و دختران، نفاق محض است.

این نماینده چینی تاکید کرد که هر رخدادی که اکنون در صحنه سیاسی از سوی آمریکا شاهد هستیم، نشان دهنده استانداردهای دوگانه ایالات متحده در برابر مساله غزه است.

در نشست عصر جمعه به وقت محلی شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی امارات متحده عربی به رأی گذاشته شد که از از ۱۵ عضو شورای امنیت ۱۳ عضو رأی موافق، یک عضو یعنی ایالات متحده آمریکا رأی مخالف و یک عضو یعنی انگلیس، دیگر عضو این شورای رأی ممتنع دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.