رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین از کشته و رخمی شدن ۲۱۵ خبرنگار در جریان حمله نظامیان صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

کشته و زخمی شدن ۲۱۵ خبرنگار در حملات نظامیان صهیونیستی به غزه

به گزارش قدس آنلاین، اتحادیه روزنامه نگاران تونس با حضور «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین و «هایل فهوم» سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در تونس نشست همبستگی با خبرنگاران فلسطینی برگزار کرد.

در این نشست رئیس اتحادیه روزنامه نگاران تونس با زیر سئوال بردن اعتبار کنوانسیون‌های حقوق بشر در قبال نسل کشی در فلسطین گفت: ده‌ها خبرنگار فلسطینی در مقابل چشم کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر و اصل تعیین سرنوشت توسط ملت‌ها به شهادت رسیدند اما آنها همچنان به سکوت خود ادامه دادند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین نیز گفت: روزنامه نگاران به دلیل پوشش خبری کشتار فلسطینیان توسط نظامیان صهیونیستی و روشن کردن افکار عمومی جهان نسبت به این جنایات، هدف آتش سلاح‌های اسرائیلی قرار گرفتند.

وی با اشاره به تداوم حملات ارتش صهیونیستی به نوار غزه گفت: طی این مدت ۷۵ خبرنگار توسط نظامیان صهیونیستی کشته و ۱۴۰ تن دیگر  مجروح شدند به گونه‌ای که شمار قابل توجهی از این  مجروحان دچار قطعی عضو شدند.

به گفته رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطینی، در جریان حملات ارتش صهیونیستی به نوار غزه ۳۰۰ تن از اعضای خانواده‌های خبرنگاران به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت فلسطین، از شروع عملیات طوفان الاقصی ( ۱۵ مهر) تاکنون ۱۷ هزار و ۴۹۰ شهروند فلسطینی توسط نظامیان صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که از این تعداد ۷ هزار و ۸۷۰ نفر از آنان کودکان و ۶ هزار و ۱۲۱ نفر زنان تشکیل می‌دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.