ارتش رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که با گسترش بازرسی کمک‌های ارسالی به غزه، گذرگاه کرم ابوسالم در مرزهای مصر را امروز بازگشایی خواهد کرد.

باز شدن گذرگاه کرم‌ابوسالم مصر با بازرسی‌ دوبرابری ارتش صهیونیستی

به گزارش قدس آنلاین، مرکز هماهنگی ارتش رژیم صهیونیستی امروز در حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس اعلام کرد، ظرفیت‌هایمان را برای بازرسی و کنترل کمک‌هایی که به غزه ارسال می‌شوند، توسعه دادیم به این ترتیب گذرگاه کرم‌ابوسالم باز و بازرسی‌ها دوبرابر خواهد شد.

در همین رابطه روزنامه «Jewish Daily News» نیز نوشت، در روزهای آینده فعالیت‌ها در گذرگاه کرم‌ ابوسالم آغاز خواهد شد و کالاها پیش از ورود به نوار غزه بازرسی خواهند شد، این روند موجب افزایش چشمگیر ورود کامیون‌ها به نوار غزه خواهد شد.

گذرگاه کرم ابوسالم در مرزهای نوار غزه، مصر و اراضی اشغالی فلسطین قرار داشته و تحت کنترل مدیریت گذرگاه‌های مرزی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی است.

پیشتر از این گذرگاه سوخت و کالاهای مختلف از این گذرگاه منتقل می‌شد اما از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به منطقه تحت محاصره نوار غزه در هفتم اکتبر که طی آنها زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی نوار غزه هدف قرار می‌گیرند، این رژیم مانع از انتقال کمک‌ها شامل آب، غذا، دارو، برق و سوخت برای نزدیک به ۲.۳ میلیون فلسطینی ساکن این منطقه می‌شود، این در حالی است که ساکنان نوار غزه به دلیل تداوم محاصره آن از ۱۷ سال قبل شرایط بسیار دشواری در آنجا دارند.

پس از فشارهای سازمان ملل و فشارهای جامعه جهانی رژیم صهیونیستی با اجرای آتش‌بس موقت انسان‌دوستانه در تاریخ ۲۴ نوامبر موافقت کرد و به این ترتیب کامیون‌های حامل سوخت بعد از هفته‌ها محاصره نوار غزه و حملات شدید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از گذرگاه رفح وارد نوار غزه شدند.

اما ارتش رژیم صهیونیستی پس از یک هفته به آتش‌بس پایان داد و از صبح روز جمعه یکم دسامبر حملات خود علیه نوار غزه را ازسرگرفت.

جنبش حماس نیز جامعه جهانی و در راس آن آمریکا را مسوول استمرار حملات علیه غزه دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.