منابع یمنی از حمله موشکی به دو کشتی خبر دادند که در حال حرکت به سمت فلسطین اشغالی بودند.

۲ کشتی در حال حرکت به سمت رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفتند

به گزارش قدس آنلاین، یک منبع دریانوردی یمنی از هدف قرار گرفتن دو کشتی با دو موشک شلیک شده از سوی ارتش یمن خبر داد.

این منبع یمنی به الجزیره اعلام کرد که هدف قرار گرفتن آنها در راستای ممانعت از حرکت آنها به سمت رژیم صهیونیستی انجام شده است.

دقایقی قبل نیز، سازمان تجارت دریایی انگلیس(UKMTO) با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) نوشت که «گزارش وقوع یک حادثه و انفجار احتمالی در نزدیکی یک کشتی عبوری از تنگه باب المندب واقع در دریای سرخ» را دریافت کرده است.

این سازمان انگلیسی در ایکس نوشت: سازمان تجارت دریایی انگلیس گزارشی از یک حادثه در تنگه باب المندب واقع در جنوب بندر المخا در یمن دریافت کرده است. همچنین گزارش‌هایی از وقوع انفجار احتمالی در آب در مجاورت (۲ گره دریایی) بخش پشتی عرشه یک کشتی دریافت کرده‌ایم. مقامات در حال تحقیق درباره حادثه هستند.

صبح امروز نیز «یوسف المدانی» فرمانده منطقه پنجم نظامی ارتش یمن تاکید کرد: هرگونه افزایش حملات در نوار غزه به تنش در دریای سرخ خواهد انجامید.با هر کشور یا گروهی که میان ما و فلسطین فاصله بیاندازد با کمک خداوند مبارزه خواهیم کرد. کنترل کشتی اسراییلی گلکسی لیدر در شرایط بسیار پیچیده و در مسافت ۱۲۰ کیلومتری از سواحل یمن به دست نیروهای ما افتاد.

المدانی تصریح کرد: ما برای افزایش سطح آمادگی مان در برابر هر تهدیدی که ممکن است رخ بدهد تلاش می کنیم. دشمن در کمین یمن بوده و بعد از تحقیری که شده به دنبال واکنش است. عملیات نیروهای یمنی انجام شد و آمریکایی ها به صورت گسترده در دریای سرخ و در نزدیکی این کشتی حضور داشتند. نیروی ویژه ای که این عملیات را انجام داد آموزش های گسترده به مدت ۲ سال برای اجرای عملیات مشابه دیده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.