میزان رضایت از عملکرد رییس جمهور آمریکا به پایین‌ترین سطح پس از مراسم تحلیفش رسید به طوری که تنها ۳۴ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد او رضایت دارند.

میزان رضایت از بایدن به پایین‌ترین سطح بعد از مراسم تحلیفش رسید!

به گزارش قدس آنلاین، براساس تازه‌ترین نظرسنجی، میزان رضایت از جو بایدن، رییس جمهور آمریکا به پایین‌ترین سطح در دوران ریاست جمهوری او رسیده است به طوری که از هر ۱۰ آمریکایی تنهه سه نفر از عملکرد او راضی هستند!

نظرسنجی دانشگاه مون‌ماس حاکی از آن است که میزان رضایت از بایدن در پنج ماه گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته و حالا به پایین‌ترین سطح پس از مراسم تحلیف وی رسیده است. شمار آمریکایی‌های بالغی که از عملکرد بایدن رضایت ندارند، از زمان روی کار آمدن وی در ژانویه ۲۰۲۱، با افزایش بیش از دوبرابری به ۶۱ درصد رسیده است.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که بایدن در مسیر حضور مجدد در کاخ سفید در سال ۲۰۲۴، در رقابت با دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا عقب افتاده است و رای‌دهندگان بیش از پیش درباره توروم و بحران مهاجران غیرقانونی دلواپس شده‌اند.

براساس این نظرسنجی، تنها ۳۱ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که بایدن به نیازهای اصلی آنها به اندازه کافی توجه می‌کند و این در حالی است که ۶۵ درصد چنین اعتقادی ندارند.

همچنین تنها ۲۶ درصد افراد بالغ در آمریکا با سیاست‌های مهاجرتی بایدن موافقند و تنها ۲۸ درصد بر این باورند که او در مهار تورم خوب عمل می‌کند. ۴۴ درصد پاسخ‌دهندگان در واکنش به پرسشی درباره وضعیت مالی‌شان گفته‌اند که از این حیث در تقلا هستند. این رقم در مقایسه با رکوردی که در دوران ریاست جمهوری ترامپ ثبت شده بود، دوبرابر بیشتر است. تنها ۱۲ درصد آمریکایی‌ها وضعیت مالی خود را رو به بهبود می‌دانند.

پاتریک موری، مدیر موسسه نظرسنجی مون‌ماس یادآور شده است در دورانی که اکثر آمریکایی‌ها همچنان در تورم پساکرونا تقلا می‌کردند، بایدن درباره بهبود آمارهای اقتصادی بازارگرمی کرده است. وی افزود: مخابره این پیغام به مردم که اساسا درباره برداشت‌شان از شرایط دچار اشتباه شده‌اند، خطری سیاسی در پی دارد.

براساس این نظرسنجی، میزان رضایت از کامالا هریس، معاون بایدن نیز مشابه رییس جمهور آمریکا با ۳۵درصد، در سطحی پایین قرار دارد. این رقم برای کنگره تنها ۱۷ درصد است که نسبت به پارسال کاهش ۹درصد را تجربه کرده است.

از هر پنج آمریکایی تنها یک نفر بر این باور است که این کشور در مسیر درستی حرکت می‌کند و ۶۹ درصد چنین باوری ندارند. شمار افرادی که معتقد بودند آمریکا در مسیر درستی است، ظرف یک سال گذشته هشت درصد تنزل داشت و حالا کمتر شده است. حتی برخی از دموکرات‌های برجسته این سوال را مطرح کرده‌اند که باتوجه به آمار ضعیف نظرسنجی‌ها، آیا بایدن باید در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت کند یا خیر. پیش‌تر باراک اوباما، رییس جمهور اسبق و از حامیان بایدن گفته بود که به نظرش شکست او در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی «خیلی محتمل» است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.