معاون حقوقی رئیس جمهور با ناعادلانه و غیر حقوقی خواندن حکم حبس ابد حمید نوری، دادرسی فرجام خواهی وی را غیر منصفانه و حکم صادره را ضالمانه توصیف کرد.

همه موازین حقوقی و بشری در مورد حمید نوری در دادگاه سوئد نقض شد

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین: محمد دهقان امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی و دولت سوئد تمامی موازین  حقوق بشری و حقوق بین المللی را در ماجرای حمید نوری زیر پا گذاشت، گفت: برای دستگاه قضائی سوئد با صدور این حکم ظالمانه ابراز تاسف می‌کنم.

وی با بیان اینکه حکم دادگاه تجدید نظر سوئد در راستای حمایت از جریان تروریستی منافقین و کاملا غیرمنصفانه بود، خاطرنشان کرد: حمید نوری را چند سال در زندان انفرادی زندانی کردند و بازجویی را انتخاب کردند که خودش با جریان منافقان ارتباط داشت. برای ساختار قضایی سوئد متاسفم. با ادعای دفاع از حقوق بشر تا این حد از موازین حقوق بشر را نقض کردند. آنان دادرسی ناعادلانه و حکم ضالمانه‌ای را در دنیا به نمایش گذاشتند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ابطال مصوبه واردات خودرو توسط ورزشکاران، با بیان این‌که از دولت و وزارت ورزش برای  ابطال مصوبه هیات دولت در واردات خودرو توسط بازکنان ملی و کادر فنی فوتبال دعوت نشد» افزود: مصوبه دولت، کاملا قانونی است اما به رای دیوان هم احترام می‌گذاریم. عزیزان در دیوان هیچ دعوتی از دولت و وزارت ورزش نکردند  تا از مصوبه دولت دفاع کنیم.

دهقان از تصویب مصوبه‌ای جدید در هیات وزیران برای حل مشکل به وجود آمده برای ورزشکاران، خبر داد و افزود: با تصویب مصوبه‌ای جدید در دولت مشکل ورزشکاران یا در حقیقت افرادی که حق مُکتسب پیدا کرده‌اند را حل می‌کنیم، نگران نباشند. متن جدیدی را در دولت تهیه و به تصویب دولت خواهیم رساند.
انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.