نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: باید موانع پیش روی ازدواج، تشکیل خانواده و فرزندآوری را در تمام سطوح رفع کنیم.

امام جمعه شیراز: موانع ازدواج و فرزندآوری باید رفع شود

آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: در کشور حدود ۱۴ میلیون جوان داریم که در سن ازدواج هستند و بر اساس مطالعات انجام شده ۳۹ درصد آنها اعلام کرده‌اند که انگیزه‌ای برای ازدواج ندارند.

وی ادامه داد: علت عدم ازدواج این جوانان فقط نداشتن خانه، شغل و درآمد نیست بلکه برخی از همین جوانان به رغم برخورداری از شرایط مالی و اقتصادی مناسب حاضر به ازدواج و تشکیل خانواده نیستند.

او اظهار کرد: برای هر یک از این جوانان که حاضر به ازدواج نیستند چه آنها که امکانات و شرایط آنرا دارند و چه آنها که ندارند باید راهکار مناسب ارائه کرد.

ازدواج، راهکاری برای جلوگیری از انحرافات اجتماعی
امام جمعه شیراز، با بیان اینکه بی توجهی نسبت به امر ازدواج و تشکیل خانواده منجر به بروز برخی انحرافات اجتماعی خواهد شد گفت: قطعا پیشگیری بهتر از درمان است و بهترین راهکار برای پیشگیری از وقوع برخی از انحرافات اجتماعی هم ازدواج و تشکیل خانواده است.

آیت الله دژکام افزود: اگر می خواهیم جامعه پذیری را نیز رواج دهیم یک راه آن تشکیل خانواده است و در نتیجه آن هم زوجین و هم فرزندان جامعه پذیر می شوند.

وی ادامه داد: در حقیقت بدون تشکیل خانواده نمی توان جامعه را سامان دارد.

چرا بزرگان مسیحیت اجازه می‌دهند در غزه نسل کشی شود؟
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن روز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) گفت: عیسی مسیح (ع) و مادر مکرم ایشان حضرت مریم (س) در فلسطین بوده‌اند و بنابر این از همه بزرگان مسیحیت سوال داریم که چرا اجازه می دهید که این نسل کسی در جایی که پیامبر شما متولد شده رخ دهد.؟

آیت الله دژکام افزود: میلاد عیسی مسیح برای همه متدینین و پیروان اسلام ارزش دارد و شخصیت ایشان عزیز و عظیم است و باید احترام شود اما بزرگان مسیحیت چگونه می توانند ببینند که در مقابل چشمان آنها ۲۰ هزار انسان را به خاک و خون کشیده شده اند.

وی ادامه داد: به نظر می رسد که جهان منتظر یک خبر بزرگی است، خبری که مسیحیان هم خشنود می شوند و آن اینکه در آخرالزمان، عیسی مسیح به همراه مهدی موعود باز خواهد گشت تا صلح، انسان دوستی و عدالت را یک بار دیگر به بشریت بیاموزد.

لزوم توجه به ایمن سازی در ساخت و سازها
امام جمعه شیراز، با اشاره به پنجم دیماه روز ایمنی و ایمن سازی گفت: خاطره تلخی از زلزله بم (پنجم دیماه ۱۳۸۲) داریم، خانه هایی که غیر ایمن بود و بر سر ساکنان آن خراب شد.

آیت الله دژکام افزود: بعد از آن رهبر معظم انقلاب تمام مجموعه های دست اندرکار را ملزم کردند که خانه هایی که ساخته می‌شود در برابر زلزله ایمن باشند.

وی ادامه داد: در کنار توجه به ایمن بودن ساخت و سازها در مقابل زلزله، این ساخت و سازها باید در مقابل مصرف انرژی هم استاندارد باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.