سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه سه قوه در اینکه هیچ متقلبی نباید امکان ورود به دانشگاه را داشته باشد هم‌دل هستند، گفت: با همکاری و هماهنگی میان قوا مصوبه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد که هم داوطلبانی که آزمون آن‌ها شبهه‌دار است امکان حق اعتراض داشته باشند و هم از حقوق سایر داوطلبان صیانت شود.

تصمیم قانونی جدید برای ماجرای تقلب در کنکور

قدس آنلاین: علی بهادری جهرمی پس از جلسه امروز هیئت وزیران در خصوص مسائل و انتقادهای مطرح شده در مورد شائبه تقلب در آزمون سراسری و بازگشت دانشجویان مشکوک به تقلب به کلاسهای درس، گفت: با همکاری و هماهنگی میان قوا مصوبه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و فرآیند به گونه‌ای طراحی شد که هم داوطلبانی که آزمون آن‌ها شبهه‌دار است امکان حق اعتراض داشته باشند و هم از حقوق سایر داوطلبان و سایر آحاد مردم و حیثیت دانشگاه صیانت شود.

وی با بیان اینکه  طبق پیش بینی‌ صورت گرفته فرآیند اعتراض و شکایت در هیأت عالی تجدیدنظر وزارتخانه‌های زیربط انجام می‌شود، افزود: باید حق اعتراض برای آنهایی که گفته شده مرتکب تقلب شده‌اند هم تامین شود تا بتوانند از تصمیم سازمان سنجش و آموزش کشور که آنها را متقلب شناخته به مرجع دیگری که بی‌طرف و تخصصی است، شکایت کنند.

وی تاکید کرد: این موضوع سبب خواهد شد از حقوق سایر داوطلبان، آحاد مردم، حیثیت علمی دانشگاه و جامعه علمی کشور صیانت شود تا فرد متقلب امکان راهیابی به دانشگاه را نداشته باشد.

سخنگوی دولت با اشاره به ماده ۳۰ قانون بهبود محیط کسب‌ و کار گفت: طبق این ماده تدابیر لازم برای اطلاع رسانی لازم برای عمومی مردم طبق مقررات کسب و کار پیش‌بینی شده است. البته وزارت اقتصاد در بخشی از آن پیشنهاد داد که آیین نامه دیگری به این ماده اضافه شود.

بهادری جهرمی ادامه داد: معتقدیم تعدد و تکثر آیین‌نامه مطلوب نیست و هرچقدر بتوانیم با قوانین محدودتر و آیین نامه‌های مطلوب‌تر، آورده‌های بیشتری داشته باشیم، ارزنده است. چرا که یکی از گلایه‌های فعالان کسب و کار، تکثر آیین نامه‌ها و قوانین است.

وی ادامه داد: وزارت اقتصاد پیشنهاد اضافه شدن بخشی در این ماده را داشت. البته وقتی مصوبه ابلاغ می‌شود، در سامانه‌های رسمی امکان نشر آن وجود دارد. از طرفی دولت می‌تواند در قالب همان ماده ۳۰ مواردی را به آیین نامه اضافه کند و در فرآیند اجرایی هیچ گونه نقطه ضعفی در این باره نیست و اطلاع رسانی طبق آیین نامه در حوزه قواعد کسب و کار که پیش از این در دولت سیزدهم به تصویب رسیده، در حال انجام است.

 تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی کمتر می‌شود

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود درباره واردات خودروهای برقی و هیبریدی تصریح کرد: به هر میزان به سمت واردات خودروهای برقی، هیبریدی یا قیمت پایین خودرو حرکت کنیم، تعرفه‌ها به صفر یا یک درصد کاهش خواهد یافت. همچنین در مقابل اگر به سمت خودروهای گران قیمت یا غیربرقی پیش برویم، قیمت تعرفه‌ها افزایش یافته و بالا می‌ماند.

حمایت از نگهدارندگان خودروهای تاریخی 

بهادری جهرمی درباره مصوبه امروز هیات وزیران که به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تصویب رسید، عنوان کرد: طبق این مصوبه، اصلاح آیین نامه شناسایی وسایل نقلیه تاریخی در دستور کار قرار گرفت تا از افرادی که در حوزه نگهداری و نمایش وسایل نقلیه تاریخی فعال هستند، حمایت‌های قانونی موثرتر و خدمات بهتر انجام شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.