مقامات آمریکایی اعلام کردند به دلیل خروج یک قطار متروی نیویورک از ریل، پس از برخورد با قطار دیگری، بیش از ۲۰ نفر مجروح  شدند.

خروج قطار متروی نیویورک از ریل بیش از ۲۰ مجروح بر جا گذاشت

مقامات پلیس و متروی نیویورک روز جمعه اعلام کردند بر اثر برخورد قطار "آپر وست ساید "با حدود ۳۰۰ مسافر و یک قطار اداره حمل و نقل شهری با سرنشینی چهار کارگر در نزدیکی ایستگاه خیابان ۹۶ ، بیش از نفر مجروح شدند که هشت نفر به بیمارستان منتقل شده اند.

به گفته مقامات آمریکایی، این سانحه منجر به اختلال عمده در حرکت قطارهای شهر مترو در عصر پنجشنبه و در ساعات شلوغی شد. مقامات آمریکایی افزودند که در حال حاضر هیچ نشانه ای از خرابی تجهیزات وجود ندارد و بازرسان در حال بررسی عامل خطای انسانی در این حادثه هستند.

ریچارد دیوی، رئیس بخش حمل و نقل شهر نیویورک گفت: قطار اداره حمل و نقل شهری برای تعمیرات در محل حضور داشت زیرا تعدادی از سیم های ترمز اضطراری مشکل داشتند و کارگران مشغول تعمیر آنها بودند.

سیستم قدیمی متروی نیویورک در سال های اخیر با قطع برق، مشکلات سیگنال و سایر خرابی ها مواجه بوده است.

اداره حمل و نقل این شهر در سال‌های اخیر با یک بحران مالی مواجه بوده است که این بحران تا حدی ناشی از کاهش تعداد مسافران و درآمد پس از آغاز همه‌گیری کرونا است.

پلیس نیویورک گفت که به دلیل این حادثه هفت مسافر و یک خدمه به بیمارستان منتقل شدند. حداقل ۲۰ خودروی اورژانس از جمله پلیس، آتش نشانی در صحنه حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.