۸ تیر

۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر: 957315

حمیدرضا خان‌محمدی، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص محرم‌سازی مدارس برای دختران و نیاز به تغییرات فیزیکی نقشه‌ها توضیحاتی داد.

فضای مدارس دخترانه محرم‌سازی می‌شود
حمیدرضا خان‌محمدی، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص محرم‌سازی مدارس برای دختران و نیاز به تغییرات فیزیکی نقشه‌ها بیان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره شده است که مدرسه باید با ویژگی‌های فردی و جنسیتی دانش آموزان همخوانی داشته باشند. بحث صرفا محرم‌سازی نیست در واقع برنامه‌ای که برای آینده داریم این است که در نقشه مدارس دخترانه و پسرانه و حتی مدارس ابتدایی با متوسطه تفاوت قائل باشیم و در نقشه‌ها این نیازمندی‌ها و ویژگی‌ها لحاظ شده است.

به گزارش ایلنا، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: به عنوان نمونه برای مدارس دخترانه می‌توانیم حیاط مرکزی داشته باشیم و دور تا دور آن فضایی باشد که نقشه‌های این مدل مدرسه‌ها آماده شده است. ما علاقه داریم مدارس را براساس حیاط مرکزی بسازیم تا فضا برای دانش آموزان دختر دارای شرایط آسایش و محرم‌سازی شده باشد و این موضوع در نقشه‌های فضاهای آموزشی لحاظ می‌شود.

منبع: اعتمادآنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.