رئیس پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران، با انتقاد از حمایت نکردن بیمه‌ها از هزینه‌های دندانپزشکی، گفت: کشیدن دندان به خاطر نداشتن هزینه درمان، بسیار دردناک است.

کشیدن دندان به خاطر نداشتن هزینه درمان دردناک است

مارال قربانزاده، در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران در هتل المپیک تهران، افزود: در کنگره امسال، نقش آموزش‌های آکادمیک و دانشگاهی در کنار تجربه کار، مورد توجه قرار دارد و در همین زمینه، بیش از ۳۰۰ سخنران داخلی و تعدادی سخنران از کشور ترکیه؛ به ارائه اطلاعات روز دنیا از دندانپزشکی می‌پردازند.

وی با اشاره به استقبال خوبی که دندانپزشکان از کنگره داشته اند، گفت: هدف ما از برگزاری این کنگره، قرار گرفتن آموزش‌های آکادمیک و دانشگاهی در کنار تجربه حاصل از کار است.

قربانزاده با عنوان این مطلب که سطح کیفی دندانپزشکان کشور بسیار عالی است، افزود: در این بین، نمی‌توان نقش انجمن‌ها در ارائه آموزش به همکاران را نادیده گرفت.

رئیس کنگره در ادامه به مهم‌ترین چالش حرفه دندانپزشکی در کشور اشاره کرد و گفت: قطعاً، هزینه‌های سنگین و سرسام‌آور درمان‌های دندانپزشکی، مهم‌ترین دغدغه همکاران دندانپزشک است.

وی با انتقاد از اینکه خدمات درمان دندانپزشکی را جزو خدمات لوکس تلقی می‌کنند، افزود: همه خدمات دندانپزشکی، فقط زیبایی نیست که برای آن ردیف بودجه بیمه‌ای نمی‌بینند.

قربانزاده ادامه داد: از شورای عالی انتظار داریم برای سلامت مردم، ردیف بودجه دندانپزشکی را ببیند. زیرا، برای ما دردناک است که مردم به خاطر نداشتن هزینه درمان دندانپزشکی، درخواست می‌کنند دندان آنها کشیده شود.

وی افزود: امیدواریم هزینه‌های خدمات دندانپزشکی مورد حمایت بیمه‌ها قرار بگیرد، تا روزی فرا برسد که دهان مردم دندان‌ خراب نداشته باشد و بعد از آن بتوانیم به سمت برنامه پیشگیری برویم.

منبع: قدس آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.