۸ تیر

با تداوم بارش برف و برودت هوا در استان خراسان شمالی دمای هوا در بیشتر مناطق استان به زیر صفر رسید و مصرف گاز در استان نیز ۲۵ درصد افزایش یافت.

بارش برف و دمای زیر صفر در خراسان شمالی/ مصرف گاز ۲۵ درصد افزایش یافت

به گزارش قدس آنلاین، با تداوم بارش برف و برودت هوا در استان خراسان شمالی دمای هوا در بیشتر مناطق استان به زیر صفر رسید و مصرف گاز در استان نیز 25 درصد افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی در این باره، اظهار داشت: 24 ساعت گذشته مصرف گاز در بخش‌های خانگی و اداری استان، 25 درصد افزایش یافت.

سید محمد هاشمی، افزود: همه صنایع، کارخانه‌ها و مراکز عمده نیز از طرف شرکت گاز موظف به تأمین سوخت مایع جایگزین و نصب تجهیزات دوگانه‌سوز شدند تا در مواقع بحران، آمادگی لازم برای کاهش یا محدودیت کامل جریان گاز داشته باشند.

وی به مردم توصیه کرد با رعایت دمای 18 درجه سانتی گراد، استفاده از تجهیزات گرمایشی با بازدهی بالا، رعایت دمای مناسب محیط و جلوگیری از هدررفت انرژی، به حفظ جریان پایدار گاز در همه بخش‌ها کمک کنند.

براساس اعلام کارشناسان راهداری استان امروز همه محورهای استان، جوّی تمام ابری دارد و تردد خودروها به صورت عادی و روان برقرار است. محور بجنورد _ آشخانه گردنه امین الله، محور بجنورد _ اسفراین گردنه اسدلی، راز و جرگلان  و مسیر شوقان جاجرم، بارش خفیف برف گزارش شده است.

بر اساس اعلام مرکز کنترل راه‌های استان٬ گردنه امین الله هم اکنون مه آلود و تردد وسایل سنگین، ممنوع است. لازمه تردد ایمن در محورهای برفی، استفاده از زنجیرچرخ است.

هم‌چنین بر اساس اعلام آموزش و پرورش به علت برودت هوا و لغزندگی جاده ها و معابر، فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در "نوبت صبح "روز دوشنبه 30 بهمن‌ماه در همه مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم  در شهرستان رازوجرگلان با "دوساعت تأخیر (رأس ساعت 9 صبح) " آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.