۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 966739

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم گفت: تعطیلی روز شنبه پنجم اسفند ماه یک روز مانده به جشن نیمه شعبان در قم در اختیار استان نیست و استاندار در این زمینه با وزارت کشور مکاتبه کرده‌است.

 شنبه تعطیل می شود

به گزارش قدس آنلاین،  ابوالقاسم مقیمی روز چهارشنبه در نشست خبری برگزاری جشن‌های نیمه شعبان‌ قم که در سالن جلسات فرهنگ‌سرای جوان برگزار شد اظهار داشت: تایید تعطیلی کامل در مواقع غیر بحران و تعطیلی‌های مناسبتی با شورای امنیت کشور است و استاندار قم ضمن نظر مساعد برای تعطیلی شنبه موضوع را با وزارت کشور مکاتبه کرده است اما زمان پاسخ آن وزارتخانه مشخص نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به جای ۲ روز میزبانی ، امسال چهار روز میزبانی از زائران مسجد جمکران در قم خواهیم داشت گفت: تدارکات لازم جهت پذیرایی از زائران از ظهر فردا پنجشنبه تا یکشنبه آینده انجام و از یک هفته جلوتر نصب مواکب مورد نیاز در مسیر زائران مسجد مقدس جمکران آغاز شده‌است.

وی از همکاری بسیار مناسب در سطح ملی از سوی سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج ، ستاد فرماندهی سپاه و ارتش برای برگزاری جشن نیمه شعبان خبر داد و گفت: ۱۹ شهرداری از شهرهای مختلف کشور برای کمک به قم در این استان مستقر شده و به عنوان معین شهرداری برخی ماموریت‌ها در برگزاری جشن نیمه شعبان به آن ها واگذار شده‌است که به صورت مستقیم در تامین خودروهای آتش نشانی و ایمنی مشارکت خواهند کرد.

مقیمی با اشاره به این‌که‌ در تامین مسائل زیرساختی در جمکران، شهرداری کلان شهرها خدمات ارائه می‌کنند گفت: شهرداری تهران به صورت ویژه از نظر نیرو و خدمات بهداشتی به یاری شهرداری قم آمده‌است.

وی افزود: ۳۰۰ مسجد در سطح شهر قم به برگزاری جشن‌های نیمه شعبان اقدام خواهند کرد و بسته تزیینات و پرچم‌های نیمه شعبان توسط شهرداری به مساجد مذکور ارائه شده‌است.

وی تاکید کرد: طبق تمهیدات اندیشیده شده، در بلوار پیامبر اعظم(ص) هیچ خودرو و موتور سیکلتی به جز وسایل امدادی، آتش نشانی، خودروهای امنیتی و مدیریتی تردد نخواهند کرد و کلیه مسیرهای منتهی به رینگ و بلوار پیامبر اعظم(ص)‌ توسط شهرداری از ظهر فردا پنجشنبه مسدود شده و محدودسازی کامل بلوار اتفاق خواهد افتاد.

مقیمی همچنین از راه اندازی هشت بیمارستان صحرایی و تقویت مجموعه درمانگاه بقیه الله مسجد جمکران برای ارائه خدمات درمانی لازم به زائران در جشن‌های نیمه شعبان خبر داد.

وی ادامه داد: ۶۰۰‌ کلاس در آمورش و پرورش، ۶۰۰ نمازخانه، ۱۰ ورزشگاه، هفت بقعه متبرکه ، بیش از ۷۰ مسجد، ۶ بوستان شهری و تخت‌های اقامتی مجموعه‌های رسمی تدارک اسکان بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از زائران جشن‌های نیمه شعبان را انجام داده‌اند.

مقیمی همچنین تعداد کل پارکینگ‌های تدارک دیده شده برای زائران را در ۱۶۰ هکتار از زمین‌های حاشیه مسجد جمکران عنوان کرد.

وی در مورد تعداد کل موکب‌های پذیرایی از زائران گفت: ۵۵۰ موکب جانمایی شده و متقاضیان برای استقرار در آنها ثبت نام نموده‌اند.

وی همچنین تعداد کل موکب‌های خارجی را ۸۰ مورد عنوان کرد و افزود: ۸۰ موکب نیز از خارج از استان قم برای خدمت رسانی به زائران مستقر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.