منابع خبری از شهادت دست‌کم ۲۴ فلسطینی و زخمی شدن چند تن دیگر در کشتار جدید اشغالگران صهیونیست در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه خبر دادند.

۲۴ شهید در حمله جدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه

به گزارش قدس آنلاین، منابع محلی اعلام کردند که درنتیجه بمباران جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزل خانواده «ابو زعتیر» در محله «بشارة» در دیرالبلح در مرکز نوار غزه ۲۴ شهروند فلسطینی شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، پیکر این شهدا و همچنین مجروحان به بیمارستان «شهداء الاقصی» در این شهر منتقل شدند؛ این درحالیست که کادر امداد و نجات به تلاش خود برای بیرون کشیدن قربانیان از زیر آوار این منزل ادامه می‌دهند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین منزلی را در شمال اردوگاه «المغازی» واقع در مرکز نوار غزه هدف قرار دادند که درنتیجه آن چندین تن از شهروندان فلسطینی زخمی شدند.

چندین فلسطینی دیگر نیز در حمله اشغالگران در نزدیکی ساحل دریای النصیرات زخمی شدند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شهرک «المغراقة» در شمال اردوگاه «النصیرات» واقع در مرکز غزه و همچنین «خربة العدس» واقع در شمال رفح در جنوب نوار غزه و همچنین «بیت حانون» در شمال این باریکه را هدف قرار دادند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از ۲۹ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.