وزیر ورزش و جوانان ضمن تاکید بر اینکه مردم ایران همواره پای ارزش‌های نظام هستند، گفت: باید با همفکری و مشارکت کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها، یک صدای واحد در ورزش کشور ایجاد کنیم.

هاشمی: باید یک صدای واحد در ورزش کشور ایجاد کنیم/ مردم همواره پای ارزش‌ها هستند

به گزارش قدس آنلاین، کیومرث هاشمی در جلسه با روسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: به همه بابت تلاش‌هایی که انجام دادند خدا قوت می‌گویم و امیدواریم خروجی برگزاری اینگونه نشست‌ها به توسعه ورزش کشور کمک کند. هدف ما این است که از ظرفیت تمام دوستان به ویژه کمیته المپیک و پارالمپیک استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: هرکسی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی که دارد باید در این روزها به تقویت نظام کمک کند. هرجا که حضور مردم وجود داشته برای نظام راهگشا بوده است و باید حضوری پرشور در این روز داشته باشیم. در آن روز ما دو انتخابات را داریم و باید از ظرفیت‌های قهرمانان استفاده کنیم که بتوانیم جامعه ورزش را پا صندوق‌های رای داشته باشیم. باید با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای دشمن را ناامید کنیم هرچند که مردم ما همیشه ثابت کرده‌اند که پای ارزش‌ها هستند.

وزیر ورزش در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: برنامه مشترک بین وزارت، کمیته المپیک و فدراسیون‌ها، تصویب اساسنامه فدراسیون‌ها است. دیگر دوران این گذشته که ما بتوانیم یک اساسنامه مشترک برای همه فدراسیون‌ها تدوین کنیم‌. با توجه به قوانین جهانی هر فدراسیون، تلاش می‌کنیم تا اساسنامه هر فدراسیونی با توجه به قوانین داخلی و بین‌المللی تدوین شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مشترک بین ما و کمیته المپیک، برنامه‌ریزی برای رویدادهای بزرگ است. باید یک‌سری هماهنگی داشته باشیم که اگر یک رشته نیاز به مشاوره و کمک داشته باشد طی جلسه‌ای بتوایم راهنمایی‌ها را از روسای فدراسیون‌ها بگیریم و با کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به اشتراک بگذاریم.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح آمایش سرزمینی اشاره کرد و گفت: در قانون اهدف وظایف وزارت ورزش، بحث آمایش سرزمینی را تعریف کرده‌اند و با اجرای این طرح عدالت ورزشی در سراسر استان‌ها انجام خواهد شد. از تمام روسای فدراسیون‌ها می‌خواهیم که در این طرح مشارکت داشته باشند و باید از کارهای سلیقه‌ای پرهیز کنیم‌. در راستای اجرای این طرح دیگر قرار نیست در سال ۱۴۰۳ پروژه جدیدی را آغاز کنیم و هدف ما این است که در این راستا و در جهت اجرای طرح آمایش سرزمینی براساس ظرفیت‌هایی که در یک شهر و یا استان وجود دارد، سالن‌ها را تکمیل کرده و به بهره‌برداری برسانیم.

سیدمحمدشروین اسبقیان، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش نیز در این نشست با یادآوری مجدد اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جامعه ورزش و جوانان در خصوص تعیین سرنوشت کشور احساس مسئولیت می‌کند و قطعا حضور پرشور و حماسی را پای صندوق‌های رای خواهد داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موفقیت‌های اخیر ورزش کشور گفت: مقام سوم تیم ملی فوتبال ساحلی در جام‌جهانی و همچنین نایب قهرمانی مهدی الفتی در جام‌جهانی ژیمناستیک، افتخارات خوب و قابل توجهی بود که در روزهای گذشته رقم خورد و دل مردم را شاد کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.