مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در بازدید هیات سازمان ملل از بیمارستان الامل اعلام کرد این بیمارستان طی یک ماه متحمل ۴۰ حمله شده است.

سازمان بهداشت جهانی: به بیمارستان الامل ۴۰ حمله شده است

به گزارش قدس آنلاین تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت که نمایندگان سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت و هلال احمر فلسطین (PRCS) اعلام کرد نظامیان اسرائیل از ۲۲ ژانویه تا ۲۲ فوریه ۴۰ مرتبه به بیمارستان الامل در خان یونس حمله کردند که حداقل ۲۵ شهید بر جای گذاشته است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: علیرغم اینکه مأموریت‌ها فقط با هماهنگی کامل و تضمین ایمنی انجام می‌شود، با امدادگران هلال احمر فلسطین حین خروج از بیمارستان الامل برای رسیدن به بیمارستان پذیرنده در مسیر بازگشت، بدرفتاری شد. سه امدادگر بازداشت شدند. یکی از آن‌ها آزاد شده است. ما برای آزادی فوری دو نفر دیگر و سایر کارکنان بهداشتی بازداشت شده درخواست می‌کنیم.

وی تاکید کرد: چنین شرایطی به طور مکرر اتفاق می‌افتد و ارسال کمک‌های نجات را بیشتر به تاخیر می‌اندازد و مانع می‌شود. ما از اسرائیل می‌خواهیم که اجازه عبور پایدار و ایمن را برای تیم‌های بشردوستانه بدهد.

ساعاتی قبل، جمعیت هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک هیات سازمان ملل از بیمارستان الامل در خان یونس بازدید کرد تا خسارات وارده از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی به این بیمارستان را بررسی کند. بیمارستان الامل از هفته‌ها پیش در محاصره کامل ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.