۸ تیر

رئیس جمهور فرانسه با وجود انتقادهای گسترده به طرح اعزام نیرو به اوکراین اعلام کرده که به مواضع خود در قبال این مسئله پایبند است.

حمایت ماکرون از طرح اعزام نیرو به اوکراین در برابر انتقادها

به گزارش قدس آنلاین، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اخیراً طرح استفاده از سربازان غربی در اوکراین را مطرح کرد. این بیانیه انتقادات گسترده‌ای را در پی داشت. با این وجود، ماکرون اعلام کرده که به آن پایبند است و از این طرح خود در برابر انتقادها حمایت کرده است.

روز دوشنبه گذشته رئیس جمهوری فرانسه طی نشست مطبوعاتی بعد از دیدار سران کشورهای غربی در پاریس اعلام کرد که اتفاق‌نظر لازم درباره اعزام نیروی زمینی به اوکراین میان سران اروپایی حاصل نشده است ولی ما هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود. وی وعده داد که احتمال اعزام نیرو در آینده منتفی نیست.

اظهارات امانوئل ماکرون در مورد استقرار احتمالی نیروهای زمینی غربی در اوکراین سر و صدای بین المللی زیادی به پا کرد. با وجود انتقادات، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده که همچنان به ایده های خود پایبند است.

وی در مراسم افتتاحیه دهکده المپیک در پاریس در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی گفت: «هر کلمه ای که در مورد این موضوع می گویم سنجیده، متفکرانه و محتاطانه است. او مایل به اظهار نظر بیشتر نبود، زیرا به زعم وی اینجا جای "نظرات ژئوپلیتیکی" نیست.

این اظهارات ماکررون منتقدان و حامیانی در اتحادیه اروپا پیدا کرده و بحث های زیادی را به راه انداخته است.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان ضمن مخالفت با این طرح اخیرا فاش کرده است که انگلیسی ها و فرانسوی ها مدت هاست در این منطقه حضور دارند.

این افشاگری های شولتز خشم مقامات فرانسوی و آلمانی را در پی داشته است.

صدر اعظم آلمان همچنین در جدیدترین اظهارات به مردم و ارتش کشور خود وعده داد که به هیچ عنوان نیرو به اوکراین اعزام نخواهد کرد و این مسئله را خط قرمز تزلزل ناپذیر دولت خود دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.