یک رسانه عبری زبان به نقل از منابع آگاه سیاسی و امنیتی خبر داد، بنیامین نتانیاهو با تمامی توان خود به دنبال به شکست کشاندن توافق مبادله اسرا با حماس است، در حالی که افسران عالی‌رتبه ارتش خواهان آتش بس فوری هستند.

رسانه عبری: فرماندهان ارتش در نشست‌های محرمانه خواهان توقف فوری جنگ هستند

به گزارش قدس آنلاین روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی به نقل از منابع سیاسی و امنیتی که آنها بسیار مطلع و حاضر در تل‌آویو توصیف کرد، خبر داد، نتانیاهو تلاش می‌کند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای که در اختیار دارد، بر افکار عمومی اسرائیل تاثیر گذاری کرده و در صورت رسیدن به توافقی معقول توسط سرویس‌های امنیتی با حماس، آن را به بهانه آن که نتوانسته پیروزی قاطع را برای اسرائیل به همراه آورد، رد و همه طرفداران توافق را مشتی شکست خورده توصیف کند که نمی‌خواهند پیروزی قاطع علیه حماس تحقق پیدا کند.

رونین برگمن تحلیل‌گر مسایل اطلاعاتی و امنیتی این روزنامه در این رابطه نوشت: بعد از سه ماه از انجام فاز اول از توافق مبادله اسرا برای همگان مشخص می‌شود که جامعه اسرائیل امروز گروگان یک موج از دروغ پراکنی و حتی خیال پردازی دور از واقعیت است که باعث شد جامعه اسرائیل برای مدتی در شرایطی از توهم زندگی کند.

این تحلیل‌گر صهیونیست افزود: باید این مسئله را مد نظر داشت که ارتش اسرائیل در داخل باتلاق غزه گرفتار است و شرایط گروگان‌ها هم روز به روز دشوار تر می‌شود، جامعه اسرائیل هم در اطلاعاتی تحریف شده و دروغین غرق گردیده است.

تحلیل‌گر آحارانوت به نقل از مسئولیت بسیار عالی‌رتبه ارتش اسرائیل فاش کرد: ارتش بر لزوم دستیابی به توافق آتش بس تاکید دارد، باید توافق مبادله اسرا با حماس به امضا برسد، اما محافل ارتش اسرائیل این مسئله را علنا اعلام نمی‌کنند.

او افزود: باید نتیجه گیری کرد که اسرائیل نمی‌خواهد اعتراف کند که آزادی اسرا امری ناشدنی است، از بین بردن حماس هم همینطور است اما به جای آن وزرای کابینه، سخنگویان، نخست وزیر و نهادهای امنیتی فقط یک پیام واحد را برای جامعه از بر شده‌اند، عملیات دو هدف اصلی دارد، از بین بردن زیر ساخت‌های حکومتی و نظامی حماس و آزادی اسرا.

او در پایان نوشت: اسرائیل به حماس ضربه وارد کرده است اما با نقطه‌ای شکست حماس فاصله زیادی داریم.

این روزنامه عبری زبان در خبر دیگری هم اعتراف کرد، ارتش اسرائیل بعد از گذشت ۱۴۷ روز از جنگ در نوار غزه به دلیل تلفاتی که در این جنگ متحمل می‌شود، هنوز هم در شوک قرار دارد.

به نوشته آحارانوت، حجم تلفات ارتش اسرائیل به حدی است که ستاد ارتش خواستار فراخوانی فوری ۷۵۰۰ افسر و سرباز احتیاط شده است اما کابینه اسرائیل به دلیل کمبود شدید بودجه فقط با فراخوانی ۲۵۰۰ نظامی موافقت کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.