رضا فیاضی با اعتقاد براینکه تلویزیون برای موفقیتش راهی جز جلب اعتماد مردم ندارد، اظهار می‌کند: در عین حالی که برای سینما و تلویزیون کشورم با افتخار کار می‌کنم اما منتقد هم هستم و دلم می‌خواهد اگر حرفی هم می‌زنم در کشور خودم بزنم.

رضا فیاضی: با افتخار در کشورم کار می‌کنم اما منتقد هم هستم

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، رضا فیاضی درباره آخرین حضورش در تلویزیون می‌گوید: مدت‌هاست از طرف تلویزیون برای سریالی دعوت نشده‌ام و آخرین کاری که در قالب سریال داشتم «عقرب عاشق» و «دادزن» برای پلتفرم‌ها بود که هر دو از جمله کارهای خوب بودند و نقش متفاوتی در آنها داشتم که خودم دوستشان داشتم. اخیراً یک تله‌فیلم هم بازی کردم. آخرین کارهایم برای تلویزیون سریال‌های «خانواده خوشبخت» و «جزر و مد» بود که سال گذشته پخش شدند.

دوست دارم تصویرم از صداوسیمای کشورم دیده شود

او در پاسخ به اینکه به عنوان یک هنرمند قدیمی حضور در تلویزیون را بیشتر ترجیح می‌دهید یا شبکه نمایش خانگی؟ خاطرنشان می‌کند: هر کاری که مخاطب بیشتری داشته باشد من هم همان را دوست دارم و برایم فرقی ندارد. ظاهراً این روزها مخاطب پلتفرم‌ها بیشتر است ولی این دلیل نمی‌شود که من کار تلویزیونی نکنم. بارها تاکید کرده‌ام که دلم می‌خواهد تصویرم و صدایم از صداوسیمای خودمان پخش شود و برای مردم خودم کار کنم. دوست دارم تا وقتی زنده‌ام در کشور خودم بتوانم حرفی بزنم.

فیاضی تاکید می‌کند: من به عنوان یک هنرمند هم برای تئاتر، تلویزیون و سینمای کشورم کار می‌کنم اما در عین حال منتقد هم هستم؛ چراکه نمی‌توانم نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت باشم. اگر هم قرار است انتقادی باشد دوست دارم صدایم از صداوسیمای خودمان پخش شود نه رسانه‌های دیگر.

یک بام و دو هوا که نمی‌شود

این بازیگر باسابقه سپس به فضای بازتر سریال‌ها در پلتفرم‌ها اشاره و بیان می‌کند: قطعاً پلتفرم‌ها فضای آزادتری دارند و هر چیزی که از تلویزیون پخش نمی‌شود در آنجا به راحتی پخش می‌شود؛ این در حالی است که ما همیشه گفته‌ایم چه فرقی دارد. یک بام و دو هوا که نمی‌شود. ما همه در همین مملکت زندگی می‌کنیم پس اگر این دو رسانه یک‌دست شوند قطعاً بهتر است و اعتماد مردم بیشتر جلب می‌شود. صداوسیما باید بیشتر خودش را برای مردم ثابت کند با آزادی بیشتر و تولیدات خوب. بهترین خدمتی که تلویزیون می‌تواند در قبال مردم داشته باشد همین است. انتظاری هم که ما از مدیران داریم این است که سریال‌های خوب بسازند.

برای کودکان نسل امروز با چه خاطره‌سازی کنیم؟

بازیگر سریال‌های «پهلوانان نمی‌میرند»، «امیرکبیر»، «هتل»، «کلاه پهلوی»، «معمای شاه» و «آرایشگاه زیبا» به علاقه‌اش به حوزه کودک اشاره و تاکید می‌کند: من خودم به عنوان یک هنرمند تعلق خاطر بسیاری به کودکان دارم و دوست دارم برای این نسل هم خاطره‌سازی کنم. بچه‌های دهه ۶۰ با کارهایی مثل «قصه‌های تا به تا»، «دنیای شیرین دریا»، «هادی و هدی» و خیلی کارهای دیگر با من خاطره‌ها داشتند اما الان باید چه خاطره‌ای برایشان بسازیم؟ من دلم می‌خواهد در اینجا هم نقش داشته باشم و برای نسل امروز خاطره بسازم.

رضا فیاضی صحبت‌هایش را اینگونه پایان می‌دهد: باز هم تاکید می‌کنم که تلویزیون باید مورد اعتماد مردم قرار بگیرد و هیچ راه دیگری ندارد؛ بنابراین هرچه بتواند در این راه اعتماد به وجود بیاورد تا مردم به تلویزیون برگردند قطعا برای من هنرمند هم خوشحال‌کننده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.