۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۱
کد خبر: 973943

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: مدیریت ناکارآمد منابع آبی مشترک می‌تواند منجر به افزایش آسیب‌پذیری اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصادی شود.

هشدار کم آبی را جدی بگیرید!

به گزارش قدس آنلاین، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: مدیریت ناکارآمد منابع آبی مشترک می‌تواند منجر به بی‌ثباتی سیاسی، افزایش آسیب‌پذیری بخش‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصادی شود.

بهزاد پارسا به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی آب گفت: در جهان کنونی از آب به عنوان عاملی برای همکاری یا تنش یاد می‌شود که بسته به رویکردها در قبال این موضوع می‌تواند گاهی سرنوشت ملت‌ها را به هم پیوند بزند یا راه آنها را به کلی از هم جدا سازد. خاصیت ذاتی آب و نقش آن در زندگی بشر تمایل به زندگی بخشیدن و ایجاد صلح و دوستی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در مناطق خشک جهان از جمله ایران، آب منبع حیاتی به شمار می‌رود و در ردیف سایر منابع استراتژیک قرار می‌گیرد، گفت: دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای امنیت انسانی و توسعه پایدار ضروری است و این توسعه در گرو بهره مندی از منابع آبی و افزایش میزان مصرف آن در حوزه‌های گوناگون است و اگر آب به اندازه کافی وجود نداشته باشد، زمینه برای بروز تنش فراهم می‌شود. مدیریت ناکارآمد منابع آبی مشترک می‌تواند منجر به بی‌ثباتی سیاسی، افزایش آسیب‌پذیری بخش‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصادی و در نهایت تضعیف امنیت انسانی شود.

پارسا تاکید کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران با استفاده از پروژه‌های مهم تأمین آب و روش‌های نوین تاکنون توانسته است مانع از برداشت‌های غیرمجاز از منابع آب‌های تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر شده و همچنین با همیاری نهادهای متولی، بهره برداران و سایر ذینفعان؛ زمینه مشارکت در مدیریت منابع آب را فراهم آورده که نشان از گسترش صلح و دوستی بر سر منابع آب در این استان است.

او ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی آب، اظهار کرد: امیدوارم که با همیاری مسئولان و تمامی دستگاه‌های اجرایی و مشارکت همه هموطنان بتوانیم با مدیریت مصرف، سهم بزرگی در حفاظت از منابع آبی و بالطبع افزایش صلح و دوستی در میهن عزیزمان ایران داشته و برای پاسداشت این منابع ارزشمند گام‌های مؤثری برداریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.