الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان در پی حادثه تروریستی در تالار کنسرت کروکوس روسیه، ضمن ابراز تسلیت و همدردی با آسیب‌دیدگان این حادثه، آرزو کرد که عاملان این حادثه تروریستی بازداشت یا کشته شوند.

هر روز به یک درگیری بزرگ جهانی نزدیک‌تر می‌شویم

به گزارش قدس آنلاین، رئیس جمهور صربستان در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: من فکر می‌کنم ما هر روز به یک درگیری بزرگ جهانی نزدیک‌تر می‌شویم.

وی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی حمله به تالار کنسرت کروکوس، افزود: من به همه آسیب دیدگان این حادثه تروریستی و خانواده کشته‌شدگان و مجروحان این حادثه تسلیت می‌گویم و با آنها ابراز همدردی می‌کنم و امیدوارم عاملان این حادثه تروریستی بازداشت یا کشته شوند.

در پی حمله حداقل سه نفر با لباس شبه نظامی به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک، بیش از ۴۰ نفر کشته و ۱۴۰ نفر مجروح شدند.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در سالن کنسرت شهر کروکوس آغاز شد.

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

همچنین اف اس بی (سازمان امنیت فدرال روسیه) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سازمان‌های ویژه اجرای قانون، تمام اقدامات لازم را در رابطه با آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، انجام می‌دهند.

کمیسر حقوق بشر در فدراسیون روسیه نیز جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای آنچه در سالن کنسرت کروکوس اتفاق افتاد را یک حمله تروریستی خواند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.