سخنگوی وزارت امور خارجه جنایات صهیونیست‌ها در بیمارستان شفای غزه را محکوم کرد.

واکنش کنعانی به جنایات صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا

به گزارش قدس آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا ی غزه ، خواستار اقدام فوری برای توقف این جنایات و تشکیل پرونده کیفری به منظور پیگرد و محاکمه آمران، عاملان و حامیان این قبیل فجایع انسانی شد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امشب (یکشنبه) پنجم فروردین ماه، جنایات ضدانسانی و هولناک ارتش رژیم صهیونیستی علیه کادر درمانی، بیماران، مجروحان و آوارگان فلسطینی در بیمارستان شفای غزه را به شدت محکوم کرد.

کنعانی گفت: یک هفته است که بیمارستان شفا و محوطه آن به همراه بیماران، کادر درمان و آوارگان فلسطینی بویژه زنان و کودکانی که در آنجا پناه گرفته‌اند، در محاصره شدید و غیرانسانی ارتش تروریستی رژیم صهیونیستی قرار داشته و این رژیم با ارتکاب جنایاتی هولناک در این بیمارستان، برگ ننگین دیگری بر تاریخ حیات نکبت بار و فهرست سیاه جنایات خود افزوده است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: متأسفانه ظرف چند روز گذشته در اثر جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر، ۱۸۰ تن از بیماران، کادر درمان و آوارگان فلسطینی محاصره شده در بیمارستان شفا به سبب حملات کور و جلوگیری از ورود اقلام ضروری غذایی و درمانی، جان خود را از دست داده‌اند و افراد باقی‌مانده نیز در معرض مرگ تدریجی قرار دارند. 

کنعانی افزود؛ در این میان گزارشات تکان دهنده و هولناکی در خصوص شکنجه، هتک حرمت و کشتار زنان فلسطینی محبوس در این بیمارستان نیز شنیده می‌شود که این امر نیازمند اقدام فوری و قاطع جامعه جهانی از جمله تشکیل گروه تحقیق بین‌المللی به منظور آشکارسازی حجم جنایات جنگی صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید نقض فاحش قوانین و مقررات بین‌المللی، حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی توسط رژیم صهیونیستی، بار دیگر مسئولیت جامعه جهانی و دولت‌های اسلامی نسبت به حمایت از ملت مظلوم فلسطین بویژه ساکنان و جنگ زدگان تحت محاصره نوار غزه را یادآور شده و خواستار اقدام مؤثر، قاطع و فوری دولت‌ها و نهادهای حقوقی و بین‌المللی در توقف این جنایات و تشکیل پرونده کیفری جهت پیگرد و محاکمه آمران، عاملان و حامیان این قبیل فجایع انسانی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: این قبیل جنایات وحشیانه، حقانیت ملت فلسطین در توسل به مقاومت به عنوان حق مشروع آنان علیه اشغالگری را بیش از پیش اثبات کرده و قطعا بر عزم و اراده ملت فلسطین و ثبات و پایداری و مقاومت قهرمانانه آنان برای احقاق حقوق حقه خویش بویژه حق تعیین سرنوشت خواهد افزود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.