با اوج‌گیری فشار رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ممانعت از ورود غذا و سوخت و دارو، صفحه دیگری از جنایات رژیم صهیونیستی برای جهان آشکار شد.

پویش پیمان محمد(ص)؛ میثاقی برای قطع تجارت نفت و غذا با رژیم اسراییل 

به گزارش قدس آنلاین، با فراگیر شدن ابعاد درگیری در منطقه، رژیم صهیونیستی و آمریکا حجم زیاد از توان خود را درگیر سایر جبهه‌ها کردند. با این وجود اما به دلیل عدم اقدام راهبردی سران کشورهای اسلامی دربرابر رژیم صهیونیستی، حلقه فشار به این رژیم تکمیل نشد و روزانه شاهد شهادت کودکانی هستیم که به دلیل گرسنگی شهید شده‌اند. تعدادی از تشکل‌های دانشجویی و طلبگی پویشی را تحت عنوان پیمان محمد(ص) در مقابل سفارت ترکیه کلید زدند. پویشی که می‌خواهد میثاقی باشد تا تجارت نفت و غذا با رژیم صهیونیستی را قطع کند.

 محمد ناصر بخت از ادوار جنبش دانشجویی و سخنگوی پیمان محمد (ص) در کنفرانس خبری آغاز این پویش ضمن قرائت نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور کشور ترکیه، از رویکرد مزورانه برخی کشورهای مسلمان به ویژه ترکیه در خیانت به آرمان فلسطین شدیداً انتقاد کرد.
سخنگوی پویش د رمقدمه بیان خود گفت: «ما انتظاری از غرب و استکبار جهانی نداریم لکن درد مشترک این پویش کشورهایی است که از حمایت فلسطین حرف می‌زنند، ولی در عمل، رژیم صهیونیستی را یاری می‌کنند.» 

سخنگوی این پویش با طرح چند سؤال سخنان خود را ادامه داد:« چطور است که رژیم صهیونیستی در این شرایط غیرانسانی غزه، غذا و انرژی دارد؟ چگونه این ماشین جنگی تمام نهاده‌های مورد نیاز خود را برای فشار حداکثری به مردم مظلوم غزه در اختیار دارد؟چگونه 60 درصد از نفت رژیم صهیونیستی از قزاقستان و آذربایجان تأمین می‌شود؟»
 ناصر بخت با اشاره به کریدورهای عبوری از کشورهای اسلامی خاطر نشان کرد: «در این شرایط غیرانسانی مردم غزه کریدور باکو، تفلیس و جیحان که از بین کشورهای اسلامی عبور می‌کند، در حال تغذیه حیات نامشروع اسرائیل است.
کریدور جنوبی به راحتی در حال فعالیت است و در غفلت مردم مسلمان کودک کشی رژیم اسرائیل را دامن می‌زند.» 
وی با اشاره به مقاومت برادران یمنی افزود: «درود خدا بر مجاهدان یمنی که در این شرایط سخت حامی مردم فلسطین هستند. امید است حاکمان کشورهای مسلمان اگر یارای مقابله با رژیم صهیونیستی را ندارد حداقل کمک کننده این رژیم نباشند.» 
سخنگوی پویش پیمان محمد ضمن توجه دادن مخاطبان این پویش به سخنان رهبری گفت: «راهبرد اصلی تعیین شده توسط مقام معظم رهبری برای توقف ماشین جنگی اسرائیل، قطع شریان‌های حیاتی این رژیم است. تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد امیدی به بهبود قابل توجه شرایط مردم مظلوم غزه نیست.» 
ناصربخت ضمن انتقاد از رویکرد مزورانه ترکیه در مقابل این سفارتخانه افزود: «ترکیه بیش‌ترین مبادله تجاری را بارژیم صهیونیستی دارد و در عین حال داعیه‌دار حمایت از فلسطین است. ترکیه در صدر کشورهای خائن به آرمان فلسطین است.» 
وی ضمن بیان مردمی بودن این پویش گفت: «امروز می‌خواهیم این پویش را به صورت مردمی با پرچم‌داری تشکل‌های دانشجویی و طلبگی آغاز کنیم و دانشگاه به دانشگاه و شهر به شهر پیش خواهیم رفت و ابتدا با مردم کشور خودمان شروع کرده و سپس با مردم منطقه هم قسم می‌شویم تا مانع دولت‌هایی شویم که به اسم مسلمانی آب در آسیاب دشمن برادرکش می‌ریزند.»
در ادامه، شروع کنندگان این پویش را برشمرد : این پویش با تشکل‌های دانشجویی از دانشگاه‌های فردوسی، مشهد، خواجه نصیر تهران، سمنان، رازی کرمانشاه و تشکل‌های طلبگی مدرسه معصومیه قم و مشکات آغاز شد. 
در انتهای نطق سخنگوی پویش پیمان محمد نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور ترکیه توسط ناصر بخت قرائت شد که به شرح زیر است: 
آقای رجب طیب اردوغان!
سلام علیکم
امروز نوار غزه در شرایط وخیمی به سر می برد. تا کنون در جنگ، ده‌ها هزار نفر شهید شده و پیکرهای هزاران نفر هنوز زیر آوار است. بیش از دو میلیون نفر آواره شده اند و بالای هفتاد درصد مردم غزه از گرسنگی شدید رنج می برند. نیمی از ساختمان های غزه تخریب شده و حجم ویرانی ها از خسارت های شهرهای آلمان در جنگ جهانی دوم فراتر رفته است.همه‌ی این جنایات در شرایطی صورت می‌گیرد که هیچ کدام از علمای مذاهب اسلامی، تردید و اختلافی ندارند که آن وقتی که دشمن بر سرزمین مسلمانان مسلط شد و کیان اسلامی را در کشوری تهدید کرد، وظیفه ی همه ی آحاد مسلمین است که در یک جهاد بزرگ و همه گیر، با آن دشمن مبارزه کنند و او را از آن سرزمین اسلامی اخراج کنند و مجازات و تنبیه نمایند.
 آیا صهیونیسمِ خبیثِ خطرناکِ جنایتکار و دشمن اسلام و مسلمین، متجاوز نیست؟ آیا سرزمین فلسطین، خانه و قبله‌ی مسلمین نیست؟ آیا این دستور قرآن کریم نیست که پیروان پیامبر اسلام (ص)، «أشداء علی الکفار و رحماء بینهم» (الفتح، ۲۹) باشند؟
آقای اردوغان!آیا شما اطلاع دارید که از هفت اکتبر تا کنون طبق آمار رسمی وزارت حمل و نقل خودتان، به طور متوسط روزانه هشت کشتی از ترکیه به مقصد بنادر رژیم جعلی اسرائیل بار می‌برند؟ آیا اطلاع دارید که در همین مدت حدود شصت درصد از نفت وارداتی اسرائیل از مسیر ترکیه و به طور خاص از بندر جیهان برای آن رژیم ارسال شده است؟ آیا اطلاع دارید بخش قابل توجهی از مواد معدنی و فلزات مورد نیاز اسرائیل برای شهرک سازی و غصب سرزمین های فلسطینیان توسط ترکیه تأمین می شود؟ واقعاً گمان کرده اید با چند اقدام نمادین مثل حذف نام اسرائیل از لیست مقاصد صادراتی ترکیه آن هم در حالی که بیش از پنج میلیارد دلار صادرات به این رژیم جعلی داشته اید، می توانید مسلمانان جهان را فریب دهید؟شما اگر در ادعایتان صداقت دارید و طرفدار ملت مظلوم فلسطین هستید، مانع آن شوید که از خاک کشور شما برای تأمین بیش از شصت درصد از نفت وارداتی اسرائیل استفاده شود. امروز ما شاهدیم که ملت قهرمان یمن با بستن یکی از رگ های حیات اسرائیل در دریای سرخ چطور توانسته اسرائیل را تحت فشار قرار دهد. بی شک اگر شاهرگ حیاتی تأمین نفت و انرژی اسرائیل که از خاک شما می گذرد بسته شود، اسرائیل دیگر توانی برای ادامه ی جنگ و کشتار مسلمانان مظلوم نخواهد داشت؛ اما شما تا کنون نخواسته اید مانع ماشین جنگی اسرائیل شوید و به این دولت غاصب اجازه داده اید تا به جنایات جنگی اش ادامه دهد.
آقای اردوغان!ما ملت های مسلمان جهان دیگر تاب تحمل تداوم جنایات جنگی علیه ملت مظلوم فلسطین را نداریم. ما مسلمانان به شما هشدار می دهیم و اعلام می کنیم همان گونه که رسول مکرم اسلام (ص) در پیمان حلف الفضول با جوانمردان هم پیمان شده بودند تا در حمایت از مظلومان مقابل ستمگران بایستند، با یکدیگر پیمان محمد (ص) می بندیم تا جلوی این ماشین جنگی را بگیریم. اگر دستمان از خاک فلسطین کوتاه است تا با جان به دفاع از فلسطین عزیز، پاره ی تن اسلام بپردازیم، اما دستمان به شرکای جرم اسرائیل که سوخت و مواد مورد نیاز این ماشین جنگی را تأمین می کنند، می رسد.این نامه یک آغاز برای پیمان محمد (ص) و یک هشدار برای شماست. 
ما از تمام مسلمانان جهان خواهیم خواست تا در پیمان محمد (ص) همپیمان شده و به هر نحو ممکن جلوی شما سیاستمدارانی که خودتان را مسلمان می دانید اما با تأمین نفت و غذای اسرائیل شریک جرم او شده اید را بگیرند. بهتر است هر چه سریعتر تصمیم قاطعی گرفته و جلوی تأمین سوخت و مایحتاج اسرائیل از خاک کشورتان را بگیرید، پیش از آن که در سیل خشم مسلمانان غرق شوید.
و العاقبة للمتقین

در ادامه این برنامه نماینده‌های تشکل‌های دانشجویی و طلبگی به اعلام مواضع‌شان در این باره پرداختند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حمزه رحمانی ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
    0 0
    مرگ بر اسرائیل . مسلمانان اگر از فلسطین حمایت نکنند با رژیم کودک کش اسرائیل همدست هستند.