رییس پلیس راه گناباد گفت:‌ ۳۲ نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده‌های این شهرستان طی سال گذشته جان خود را از دست دادند.

تصادفات رانندگی در گناباد منجر به فوت ۳۲ نفر شد

به گزارش قدس خراسان، سرگرد مجتبی زنگویی روز دوشنبه در حاشیه بازدید نماینده منتخب مردم گناباد و بجستان از پلیس راه گناباد اظهار کرد:‌ تعدادی از این افراد در برخی جاده‌های دو بانده و از جمله جاده دوبانده گناباد به قاین کشته شدند و برخی از این متوفیان هم رانندگان و سرنشینان خودروهای حمل سوخت قاچاق بودند.

رییس پلیس راه گناباد بیان کرد: جاده گناباد - قاین با توجه به وضعیت فعلی و دوطرفه بودن، حادثه خیزترین جاده شهرستان گناباد است، به طوری که بخش زیادی از سوانح جرحی و حتی منجر به فوت پارسال در این مسیر اتفاق افتاده است، لذا توجه بیشتر مسوولان به سرعت بخشی تکمیل اعتبار دوبانده سازی این جاده مورد تاکید است.

وی افزایش سرعت و سبقت غیرمجاز را از جمله عوامل بروز حوادث در جاده‌های این شهرستان برشمرد و تصریح کرد:‌ گشت‌های پلیس راه در تمام طول شبانه روز و حتی شب در محورهای ۲ طرفه حضور پرنگ دارند و با متخلفان سرعت‌های غیر مجاز برخورد و در موارد لزوم خودروهای آن‌ها به دستور مراجع قضایی توقیف می‌شود.

زنگویی ادامه داد:‌ افزایش سوانح جاده‌ای خودروهای حامل سوخت قاچاق به معضلی اساسی در این شهرستان تبدیل شده است و مسوولان ذیربط باید با حساسیت بیشتری با این معضل برخورد کنند.

رییس پلیس راه گناباد گفت: با توجه به قرار گرفتن گناباد در نقطه ورودی استان خراسان رضوی از مسیر استان‌های جنوبی و مسیر دسترسی به استان سیستان و بلوچستان، معضل تردد خودروهای قاچاق سوخت از این مسیر دامان این شهرستان را نیز گرفته است.

وی بدون توضیح بیشتر در این زمینه افزود:‌ با توجه به همزمانی تعطیلات نوروز سال جاری با ماه مبارک رمضان، میزان سفرهای نوروزی در جاده‌های شهرستان گناباد کاهش یافته است و از ابتدای این تعطیلات چهار سانحه جرحی در جاده های گناباد رخ داده است.

زنگویی با بیان اینکه پنج نفر در تصادفات جاده‌ای تعطیلات نوروزی سال گذشته در شهرستان گناباد جان خود را از دست دادند، گفت:‌ از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون حادثه منجر به فوت در محورهای این شهرستان گزارش نشده است.

تعریض و ۲ بانده سازی جاده‌های گناباد و بجستان اولویت است

نماینده منتخب مردم گناباد و بجستان نیز اظهار کرد:‌ با توجه به موقعیت گناباد و بجستان از نظر قرار داشتن در نقطه ورودی استان خراسان رضوی از استانهای جنوبی و مرکزی کشور برخی از جاده‌های این شهرستان‌ها از جمله حد فاصل گناباد به بجستان و گناباد به قائن دوطرفه است و با توجه به بروز سوانح جاده‌ای بازنگری در تعریض و سرعت بخشی در دوبانده شدن آن‌ها باید اولویت مسوولان قرار گیرد.

هادی محمدپور گفت:‌ دوبانده سازی این جاده‌ها و از جمله گناباد به قاین در مصوبه‌های سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت در اردیبهشت ماه سال جاری مورد توجه قرار می‌گیرد تا با تخصیص اعتبار لازم شاهد سرعت بخشی در تکمیل آن باشیم.

وی خاطر نشان کرد:‌ همچنین جاده گناباد به خواف و دوغارون با وجود افزایش تردد وسائل نقلیه و به خصوص وسائل نقلیه سنگین و تریلی‌های حمل بار جاده‌ای دوطرفه و روستایی است و باید این جاده به جاده اصلی ارتقاء‌ یابد و تعریض شود.

محمدپور تصریح کرد:‌ جاده گناباد به خواف و دوغارون از شاهراه‌های مهم اقتصادی و جاده‌های مهم منطقه است، در صورت بهسازی ۱۰۰ کیلومتر این مسیر کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.