فوتبال ایران مثل عربستان نیست که دغدغه مالی نداشته باشد. شرایط باشگاه‌های ما مانند وضعیت اقتصادی کشور است و به لحاظ معیشتی همان‌طور که گروهی از مردم سختی می‌کشند، باشگاه‌ها نیز با بدهی دست و پنجه نرم می‌کنند ولی باید کار را با تدبیر و رفاقت جلو برد. 

نامجو مطلق: ممکن است خیلی راحت استقلال قهرمانی را از دست بدهد

به گزارش قدس آنلاین، مجید نامجو مطلق در خصوص وضعیت استقلال و شانس قهرمانی این تیم اظهار داشت: امیدوارم ماجراهای سال گذشته تحت هیچ شرایطی تکرار نشود چون استقلال شانس خیلی خوبی برای قهرمانی دارد و وقوع چنین اتفاقی می‌تواند طرفدارانش را خیلی خوشحال کند. همه ما دوست داریم استقلال قهرمان شود اما متأسفانه سرمربی و مدیرعامل باشگاه استقلال هنوز با هم خوب نیستند. من می‌ترسم این مسئله یک جایی به ما ضربه بزند که دیگر قابل جبران نباشد. باید هرچه زودتر اتحاد حاصل شده و تمام ارکان باشگاه در کنار هم دست به دست بدهند و برای موفقیت استقلال تلاش کنند.

وی افزود: البته انصافاً الان هم مدیران باشگاه، هم کادر فنی و هم بازیکنان تلاش می‌کنند و هواداران هم حامی تیم هستند اما این تلاش باید در یک راستای واحد صورت بگیرد. یادمان نرود که باید شرایط استقلال را مانند یک بادکنک دید که حتی اگر یک سوراخ ریز روی بدنه آن شکل بگیرد، موجب ترکیدن همه آن می‌شود. 

وی با اشاره به اختلاف میان خطیر و نکونام گفت: در دوره‌ای که ما فوتبال بازی می‌کردیم، تأکید داشتیم باشگاه یک خانواده است و اسرار آن نباید به بیرون درز پیدا کند. این خانواده می‌تواند مانند هر خانواده دیگری هم چنین مشکلاتی داشته باشد اما قضیه باید تحت هر شرایطی درون خودمان حل می‌شد. شرایط کنونی استقلال هم دقیقاً همین‌طور است. استقلال باید در شرایط کنونی از ماجرای ریکاردو ساپینتو و فتح‌ا...‌زاده درس بگیرد. این اختلافات می‌تواند موجب ایجاد شکاف و جدایی میان هواداران نیز بشود و آنها را دو تکه کند. اتفاقی که واقعاً برای استقلال خیلی بد است. باید قبول کنیم فوتبال ایران مثل عربستان نیست که دغدغه مالی نداشته باشد. شرایط باشگاه‌های ما مانند وضعیت اقتصادی کشور است و به لحاظ معیشتی همان‌طور که گروهی از مردم سختی می‌کشند، باشگاه‌ها نیز با بدهی دست و پنجه نرم می‌کنند ولی باید کار را با تدبیر و رفاقت جلو برد. 

 پیشکسوت فوتبال در خصوص ماجرای واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی هم گفت: باید واقعیت را بگوییم و حقیقت را بپذیریم. حقیقت این است که خریدن استقلال و پرسپولیس در شرایط کنونی برای هیچ تاجری جذابیت ندارد. بخش اعظمی از درآمدهای باشگاهی به حق پخش تلویزیونی برمی‌گردد که استقلال و پرسپولیس چنین شرایطی را ندارند. علاوه بر آن در مورد فروش پیراهن‌های دو تیم بحث بلیت‌فروشی و تبلیغات هم درآمد آن‌طوری نیست که تاجران را مجاب به خرید بکند چون بخش خصوصی می‌آید تا از کنار خرید سهام هر کارخانه یا باشگاهی سود داشته باشد. وقتی قرار باشد بخش خصوصی وارد عمل شده و پول بدهد اما نتواند مدیران مورد نظرش را در هیأت‌مدیره یا مدیرعامل بگذارد، قطعاً تمایلش را از دست می‌دهد همان‌طور که در سالیان گذشته نیز افرادی در داخل و خارج از کشور بودند که می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را بخرند اما وقتی شرایط را دیدند، پشیمان شدند و جلو نیامدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.