حضور باشگاه استقلال در لیگ قهرمانان فصل بعد هنوز به قطعیت نرسیده و درحالی که مدیران این باشگاه در مصاحبه‌های اخیر خود بارها به موضوع حضور در آسیا اشاره کرده‌اند، اما کنکاش در این باره نشان می‌دهد باشگاه استقلال با مشکلاتی مواجه است.

بدهی‌های خارجی دردسرساز می‌شود / استقلال نزدیک به حذف از آسیا

به گزارش قدس آنلاین، به‌تازگی از قول خطیر گفته شد با باشگاه سانتاکلارای پرتغال توافقاتی انجام شده تا از محل درآمدهای استقلال در فیفا بخشی از مطالبات این باشگاه بابت جذب محمد محبی پرداخت شود. درعین حال گفته شد بخش دیگری از این مطالبات از سوی باشگاه استقلال به حساب باشگاه سانتاکلارا واریز خواهد شد اما برخی منابع در فدراسیون فوتبال اعلام کردند باشگاه استقلال باید در تاریخ 11 فروردین ماه تکلیف بدهی را روشن می‌کرد که در این تاریخ هیچ پولی به باشگاه سانتاکلارا واریز نشده است.

یکی از مسئولان در فدراسیون فوتبال نیز این خبر را تأیید و با تردید بسیاری درباره احتمال حضور استقلال در لیگ قهرمانان فصل بعد صحبت به میان آورد.

این شخص بدون اینکه بخواهد نامی از او در رسانه‌ها برده شود، اما درعین حال ابراز امیدواری کرد با رایزنی‌هایی که در آینده انجام می‌شود استقلال مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد اما با وجود ابراز امیدواری این شخص اما دیگر مسئولان در فدراسیون فوتبال نیز چندان با امیدواری آنچنانی درباره حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد صحبت به میان نمی‌آورند.

حتی برخی از جریان‌های خبری در روزهای اخیر از احتمال حذف یکی از دو تیم استقلال یا پرسپولیس سخن به میان آورده‌اند که این خبرها نشان دهنده احتمال بالای حذف استقلال از رقابت‌های آسیایی فصل آینده است. خبری که بدون شک اگر تأیید شود موجی از ناراحتی را میان هواداران این باشگاه به پا خواهد کرد.

استقلالی‌ها بعد از قهرمانی در لیگ بیست و یکم خود را مستحق به حضور در لیگ قهرمانان آسیا می‌دانستند اما به دلیل همین دست مشکلات از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند. هرچند که موضوع مالکیت نیز وجود دارد، اما گفته شده این مشکل در سال جاری حل خواهد شد وفقط مسائل مالی باقی می‌ماند که باشگاه استقلال همچنان با این مصائب دست به گریبان است.

بدون شک اگر استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود این سؤال بزرگ مقابل علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال قرار خواهد گرفت و از مدیر این باشگاه پرسیده خواهد شد مگر ابتدای فصل این جمله را به زبان نیاورد که تا زمانی که من مدیرعامل باشگاه استقلال هستم، اجازه نمی‌دهم این باشگاه از آسیا حذف شود؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.