حسین ملکی گفت: اگر رژیم اسرائیل و حامیان غربی آن روند تشدید منازعات را ادامه دهند، ما برای اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود آماده‌ایم.

ایران آماده اقدامات بیشتر در صورت ادامه منازعه از سوی صهیونیست‌هاست

به گزارش قدس آنلاین، حسین ملکی، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، در جریان میزگرد سازمان همکاری شانگهای، دیدگاه‌های کشورمان درباره تحولات اخیر خاورمیانه و عملیات نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه که به مدت ۷ ماه است، ادامه دارد، گفت: این رژیم با هدف ایجاد زمینه گسترش جنگ و برون‌رفت از بحران غزه، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق حمله کرد که منجر به شهادت جمعی از دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی ایران که به دعوت رسمی دولت سوریه در آن کشور حضور داشتند، شد 

 ملکی با بیان این که این حمله از سوی بسیاری از کشورها محکوم شد، افزود : ما در این خصوص به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کردیم اما علی‌رغم خواست دو عضو دائم شورای امنیت روسیه و چین، دولت‌های غربی مانع از صدور حتی یک بیانیه ساده شدند و پس از آن، ایران تصمیم به تنبیه رژیم تروریستی اسرائیل گرفت و در قالب دفاع مجموعه‌ای از حملات را علیه پایگاه‌های نظامی رژیم انجام داد که نتایج موفقیت آمیزی داشت.


معاون سفارت با اشاره به اینکه اقدام ایران یک پاسخ دفاعی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی بود، افزود: اکنون این مرحله از نظر ما پایان یافته است، اما اگر رژیم اسرائیل و حامیان غربی آن روند تشدید منازعات را ادامه دهند، ما برای اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود آماده‌ایم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود، با یادآوری عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای از سال گذشته، به زمینه های تقویت همکاریها میان اعضای این سازمان پرداخت و بر آمادگی کشورمان را اجرای موثر توافقات امضا شده، بویژه در بخش‌های اقتصادی تصریح کرد.

 این دیپلمات ایرانی همچنین از  دبیرکل سازمان شانگهای و کشورهای عضو که حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان سفارت ایران در سوریه را محکوم کرده بودند، تشکر و قدردانی کرد.


 بر اساس اعلام سفارت ایران در روسیه، میزگرد شانگهای به ابتکار سفارت قزاقستان در مسکو و با همکاری وزارت خارجه روسیه برگزار شد که طی آن معاونین وزارتخانه های امور خارجه این دو کشور، بهمراه سفرا و نمایندگان کشورهای شانگهای در مسکو و جمعی از اندیشمندان و صاحب نظران سیاسی این حوزه شرکت داشتند و به بررسی چشم انداز توسعه همکاریها، بویژه در دوران ریاست قزاقستان بر این سازمان پرداختند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.