وزارت امور خارجه آذربایجان با ابراز نگرانی درباره بروز سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران، آمادگی خود برای ارائه کمک‌ها و حمایت‌های لازم را اعلام کرد.

اعلام آمادگی باکو برای کمک به ایران در پی سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور

به گزارش قدس آنلاین وزارت امور خارجه آذربایجان در واکنش به گزارش‌ها درباره سانحه برای بالگرد حامل «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پیامی در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ما عمیقا، نگران گزارش‌ها درباره سقوط بالگرد حامل «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و دیگر مقامات رسمی هستیم.

وزارت امور خارجه آذربایجان در ادامه بیان کرد: ما با تلاش امدادگران برای رسیدن به این محل، برای امنیت آن‌ها و حفاظتشان ابراز امیدواری و دعا می‌کنیم.

باکو اعلام کرد: آذربایجان به عنوان ملتی دوست و برادر  آماده ارائه تمامی حمایت‌ها و کمک‌های لازم است.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور که برای افتتاح «سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

رئیس‌جمهور، آیت‌الله «آل هاشم» امام جمعه تبریز، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، «مالک رحمتی» استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.