عضو هیئت رئیسه مجلس دوازدهم گفت کمیسیون بهداشت مجلس باید به روزرسانی مجازات پزشک نماها را در دستور کار قرار دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس: مجازات پزشک نماها باید به‌روزرسانی شود

سید جلیل میرمحمدی در مورد دخالت غیرمجاز در امور پزشکی، گفت: دخالت غیرمجاز در امور پزشکی خلاف قانون و مصوبات است و موضوع جدیدی نیست و سال ها است وجود دارد.

وی افزود: رصد و پایش همین موضوع یکی از وظایف نظارتی دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه معاونت درمان وزارت بهداشت است و موظف هستند با تشدید نظارت ها مانع از فعالیت کسانی شوند که به هر شکلی می خواهند به صورت غیرمجاز در امور پزشکی از جمله حوزه بهداشت، درمان و دارو ورود و دخالت کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم در مورد مجازات دخالت غیرمجاز در امور درمانی و دارویی، ادامه داد: به طور قطع مجازات ها باید به روزرسانی شود زیرا میزان مجازات ها به دلیل گذشت زمان با جرم تناسب ندارد؛ بنابراین امیدواریم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دوازدهم برای بروزرسانی مجازات ها تلاش کند.

میرمحمدی یادآور شد: نیاز است وزارت بهداشت نسبت به تشکیل کمیته ای اقدام و مجازات ها را به روزرسانی و به کمیسیون بهداشت مجلس ارایه کند؛ اینجانب هم به عنوان نماینده مجلس در صورتی که لایحه یا درخواستی برای اصلاح قانون و بروزرسانی مجازات ها به مجلس ارایه شود نهایت اهتمام خود را برای تعیین تکلیف آن به کار خواهم برد.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.