رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ضمن یادآوری برگزاری آزمون‌های پایه هفتم و دهم استعدادهای درخشان در ۳۱ خرداد و اول تیر، گفت: نتایج آزمون هفته اول مرداد اعلام می‌شود.

جزییات برگزاری آزمون استعدادهای درخشان/ چرا عده ای در مدارس سمپاد قبول نمی شوند؟

الهام یاوری، با بیان اینکه آزمون مدارس استعدادهای درخشان در پایه هفتم پنجشنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۰:۳۰ صبح و پایه دهم روز جمعه اول تیر ساعت ۸ صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود افزود: در مجموع حدود ۲۴۰ هزار نفر در آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد و ۳۵۰ هزار نفر در آزمون پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی که امسال به صورت مشترک برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه به دانش‌آموزان توصیه می‌شود تا روز امتحان اطلاعیه‌های سمپاد را پیگیری کنند، درباره مشکلاتی که ممکن است تا قبل از ورود به امتحان به هر دلیلی، اعم از ایراد در کارت آزمون، جابه‌جایی حوزه آزمون و ... برای دانش‌آموزان به وجود آید اظهار کرد: این افراد به سرعت به مراکز سنجش و یا یکی از حوزه‌های امتحانی مراجعه و با در دست داشتن کارت امتحان در آزمون شرکت کنند.

یاوری همچنین گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان با ارایه کدرهگیری صورت می‌گیرد و اگر مشکلی وجود داشته باشد براساس کد پاسخگو هستیم؛ اما کسانی که ثبت‌نام خود را کامل نکرده‌اند یعنی وجه خود را پرداخته نکرده‌اند، این فرصت به آنان داده شده ثبت‌نام خود را تکمیل، وجه را پرداخت و کارتشان را دریافت کنند.

یاوری با بیان اینکه از رسانه‌ها درخواست می‌شود فضا را منعطف کنند چرا که تنها راه موفقیت ورود به مدارس سمپاد نیست گفت: مدارس استعدادهای درخشان یکی از مسیرهای موفقیت است و نخبه‌های بسیاری در بیرون از مدارس سمپاد وجود دارند که به موفقیت رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دلایل قبول نشدن دانش‌آموزان در آزمون، اضطراب و استرس است افزود: در آزمون گاهی بعضی از سوالات نسبت به سال‌های قبل سخت‌تر است اما دانش‌آموزان بدانند آزمون برای همه یکسان است لذا در جلسه تلاش کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه ۵ روز بعد از آزمون، کلید سوالات به روی سایت بارگذاری می‌شود ادامه داد: نتایج آزمون هفته اول مرداد اعلام می‌شود.

گفتنی است کارت ورود به جلسه آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از روز ۲۶ خرداد ‌از طریق my.medu.ir قابل دریافت بوده و دانش‌آموزانی که کارت ورود به جلسه آن‌ها فاقد عکس است باید با همراه داشتن کارت و یک قطعه عکس به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند تا نسبت به الصاق عکس و درج مهر مدرسه به روی عکس اقدام شود.

آزمون دارای نمره منفی است و تکمیل ظرفیت ندارد. همچنین نقل و انتقال در سال اول پذیرش «ممنوع» است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.