منابع پزشکی فلسطین از شهادت ۵۴ نفر در حملات امروز ارتش اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه تا بدین لحظه خبر دادند.

شهادت ۵۴ فلسطینی در حملات امروز به نوار غزه/ شهادت ۴ کودک بر اثر سوءتغذیه طی یک‌هفته

به گزارش ایسنا، شدیدترین حملات امروز اشغالگران به مناطقی در شهر غزه از جمله محله‌های شجاعیه، الزیتون، التفاح و اردوگاه الشاطئ بوده است.

به گفته منابع پزشکی فلسطین، در حملات امروز ارتش اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه تا این لحظه ۵۴ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

منابع بیمارستانی فلسطین تأکید کردند، در این حملات ده‌ها نفر نیز زخمی شدند و شمار زیادی از شهدا و مجروحان حملات امروز زنان و کودکان هستند.

مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه اعلام کرد تنها در یک هفته، ۴ کودک فلسطینی بر اثر سوءتغذیه به شهادت رسیده‌اند.

حسام ابوصفیه در کنفرانسی خبری در شمال نوار غزه گفت: طی ساعات اخیر کودک دیگری در بخش نوزادان این بیمارستان بر اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده است.

ابوصفیه اظهار داشت که این چهارمین کودکی است که طی هفته اخیر بر اثر سوءتغذیه به شهادت می‌رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در دو هفته اخیر، ابتلای بیش‌از ۲۵۰ کودک دیگر به علائم سوءتغذیه در بیمارستان کمال عدوان تشخص داده شده است.

حسام ابوصفیه هشدار داد که نوار غزه در معرض یک فاجعه بهداشتی واقعی است که از کودکان شروع شده و به بزرگسالان ختم خواهد شد.

لازم به ذکر است که، از آغاز جنگ در غزه تاکنون، بیش‌از ۴۰ کودک فلسطینی در این باریکه بر اثر گرسنگی و سوءتغذیه به شهادت رسیده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.