۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲
کد خبر: 996099

یک حشره شناس درباره راه های جلوگیری از افزایش تعداد پشه آئدس گفت: برای جلوگیری از تکثیر این حشرات لازم است در محیط خانه از تجمع آب و ماندن حتی مقدار کمی آب جلوگیری کرد.

راه جلوگیری از افزایش تعداد پشه آئدس

نادری، درباره نوع حشره آئدس گفت: این گونه در مناطق گرمسیری کره زمین از آسیای جنوب شرقی تا آمریکای جنوبی پراکنش دارد.تاکنون این حشره  منجر به بیماری های گوناگونی از جمله تب دنگی شده است.

نادری در ادامه گفت: این حشره احتمالا از سمت جنوب شرقی و پاکستان وارد ایران شده است و می تواند به سرعت جمعیت خود را افزایش دهد.

وی گفت: این پشه ها از نظر ظاهری شبیه پشه های خانگی هستند ولی با این تفاوت که می توانند با خوردن خون انسان های بیمار ویروس های خطرناکی را به افراد دیگر منتقل کنند.

کارشناس حشره شناسی درباره تب دنگی که از این حشره به انسان منتقل می شود گفت: در تب دنگی درد بسیار زیادی در مفاصل احساس می شود و درصورتی که به موقع رسیدگی نشود می تواند منجر به مرگ شود.

نادری درباره راه های جلوگیری از افزایش تعداد این حشرات گفت: پشه آئدس در آب تخم گذاری می کند و به محیط های مرطوب علاقه‌مند است.برای جلوگیری از تکثیر این حشرات لازم است در محیط خانه از تجمع آب و ماندن حتی مقدار کمی آب جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.