ازدواج

کل اخبار:280

 • خسرو معتضد ۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۰۹:۰۲

  خسرو معتضد

  مسأله ساده مهریه را پیچیده نکنید!

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۷-۱۶ ۱۲:۱۰

  چرا ازدواج بهتر است؟

  یک تجربه جهانی متأهل‌ها خوشبخت ترند!

  ازدواج است که به زندگی افرد معنا می‌دهد به همین دلیل خوشبخت‌ترین افراد دنیا از میان افرادی هستند که ازدواج کرده‌اند. از طرف دیگر تحقیقاتی وجود دارد که در کشورهای مختلف دنیا با ادیان مختلف انجام شده است و نشان می‌دهد که مذهبی‌ها، معتقدین به وجود خدا و باایمان‌ها احساس رضایت و خوشبختی بیشتری دارند. پس براساس تحقیقات کاملاً علمی و عینی اکثر متأهل‌ها خوشبخت‌ هستند.

 • مراکز غیرمجاز همسریابی ۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۱۸:۳۰

  چه نهادی پاسخگوی فعالیت مراکز غیرمجاز همسریابی است؟

  این روزها کمتر کسی است که با کانال‌های تلگرامی، سایت‌ها و مراکز غیرمجاز همسریابی مواجه نشده باشد. این رسانه‌های مجازی جوانان را نه تنها برای ازدواج صحیح هدایت نمی‌کند بلکه زمینه‌های انحرافات اخلاقی را فراهم می‌کنند. مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان معتقد است نهادهایی که به این مراکز و سایت‌ها مجوز داده‌اند باید در قبال عملکرد آن‌ها پاسخگو باشند.

 • 1865536_755.png ۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۶:۳۴

  ازدواج کاسبکارانه پسر جوان با زن 57 ساله

  زن و مردی که منتظر شروع جلسه دادرسی بودند، چندان تناسبی از نظر سنی با هم نداشتند. طبیعی بود که هر کسی در نگاه اول تصور کند آنها مادر و فرزند یا دست‌کم خواهر و برادر هستند. اما در واقع به‌عنوان زن و شوهر آمده بودند برای طلاق.

 • 139505181438353448323874.jpg ۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۵:۵۷

  سال‌های نخست پُراسترس‌ترین دوران زندگی مشترک/نسخه‌های پردردسر به اصطلاح مشاوران

  عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد گفت:‌ سال‌های نخست زندگی مشترک پراسترس‌ترین دوران زندگی است به همین دلیل مشاوره قبل و حین ازدواج ضروری است.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۰۸:۳۰

  آغاز فروش بیمه‌نامه جدید ازدواج از هفته جاری

  مدیر کل ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان برای ثبت نام به منظور خرید بیمه ازدواج می‌توانند از هفته جاری اقدام کنند.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۷:۱۵

  ازدواج؛ گام نخست در ساخت جامعه منتظر

  قدس آنلاین: گاهی ازدواج آگاهانه و بهنگام است اما تلاش برای حفظ و ثبات ارزش ها وجود ندارد درست مانند اینکه یک کودک را تربیت می کنیم اما بعد او را در جامعه رها می کنیم، مسلما این عدم نظارت و مراقبت این کودک را دچار آسیب می کند.

 • وام ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۲۰:۴۵

  وقتی ازدواج بستر حقیقت یافتن رویای عشق می شود

  قدس آنلاین: نمونه بارز یک زندگی پر از عشق و محبت را می توان در ازدواج امیرالمومنین با حضرت زهرا (س) مشاهده کرد. ازدواجی که با شاخصه‌های سادگی، بی آلایشی، کم بودن جهیزیه و مهریه آغاز شد و با مهرورزی و عشق تداوم یافت.

 • امام علی و حضرت زهرا ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۰

  به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمونین و حضرت فاطمه زهرا (س) ؛

  سیاست مدارنی که از حضرت زهرا خواستگاری کردند/ آسمانی ترین ازدواج

  امر ازدواج فاطمه به دست خدا است و یعنی شرط ازدواج با فاطمه این است که خداوند او را دوست بدارد و او نیز خداوند را دوست بدارد ... پس به دنبال حیله و به رخ کشیدن موقعیت قبیلگی و مالی خویش نباشد .

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۷:۱۶

  آغاز زندگی مشترک فرزند شهید مدافع حرم کنار مزار پدر

  آیین عقد ازدواج فرزند شهید محمدعلی الله دادی از شهدای مدافع حرم در جوار مزار پدرش در شهرستان سیرجان برگزار شد.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۷:۱۵

  معیارهای صحیح ازدواج در فرهنگ اهل بیت(ع)

  معیار پیامبر(ص) برای پذیرش داماد

  تمام هستی دارای هدف و غایت منطقی و دقیق است که ازدواج می تواند بخشی از آن را تامین کند؛ بنابر فرموده معصومان(ع) نصف دین با ازدواج تامین می شود و در برخی روایات دیگر هم داریم دوسوم دین از این راه کامل می شود.

 • معصومه ظهیری ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۰

  معصومه ظهیری:

  ازدواج سنگ بنای تربیت نسل منتظر است

  باغبانی وجود انسان ها در باغستان انسانیت شکل نمی گیرد مگر اینکه انسان خود را به شکل صحیح تربیت کرده و در ازدواج خود خوب و درست انتخاب کند. چرا که ازدواج سنگ بنای تربیت یک نسل است.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۵

  صوت / ازدواج گشایش است

  اینکه خداى متعال میفرماید: اِن یَکونوا فُقَرآءَ یُغنِهِمُ اللهُ مِن فَضلِه، این یک وعده‌‌ى الهى است؛ ما باید به این وعده، مثل بقیه‌‌ى وعده‌‌هاى الهى که به آن وعده‌‌ها اطمینان میکنیم، اطمینان کنیم. ازدواج و تشکیل خانواده، موجب نشده است و موجب نمیشود که وضع معیشتى افراد دچار تنگى و سختى بشود؛ یعنى از ناحیه‌‌ى ازدواج کسى دچار سختى معیشت نمیشود؛ بلکه ازدواج ممکن است گشایش هم ایجاد کند. دیدار دانشجویان ۱۳۹۳/۰۵/۰۱

 • ازدواج  ۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۰

  به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمؤمنان(ع) با حضرت زهرا (سلام الله علیها)

  ازدواج رهایی از منیت‌هاست

  قدس آنلاین/ آمنه مستقیمی: با توجه به منحصر به فرد بودن ازدواج در میان همه پیوندهای انسانی و نیز به مناسبت فرا رسیدن یکم ذی الحجه، سالروز ازدواج امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) درباره اهمیت و کارکردهای ازدواج با کارشناسان گفت وگو کرده‌ایم که تقدیم می‌شود:

 • معجزه ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۰۰

  به مناسبت سالروز ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع)

  فیلم / معجزه

 • یب ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۲۹

  هشت سنت غلط در ازدواج از نگاه رهبر معظم انقلاب

  رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته‌اند که در زیر به هشت سنت غلط ازدواج از نظر ایشان اشاره می کنیم.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۵۹

  صوت / شد سرود رو لبامون با یه قلب بی قرار ...

  سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بر همه شیعیان و عاشقان اهل بیت (ع) تبریک و تهنیت باد.

 • شهید مطهری ۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۲۲:۳۰

  استاد مطهری:

  عده‌ای می‌خواهند جای خالی ازدواج را با سگ و گربه پر کنند

  استاد شهیدمرتضی مطهری می‌گفت: معمولاً اشخاصی که ازدواج نمی‌کنند یک وقت علاقه مخصوصی به حیواناتی مثل سگ و گربه پیدا می‌کنند علتش این است که به حسب غریزه باید این جای خالی پر شود.

 • ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۱:۲۲

  مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی درجمع خبرنگاران:

  ۴۴۰ نفر از مددجویان بهزیستی درانتظاردریافت تسهیلات ازدواج هستند/اجرای ۵طرح پایلوت مشاوره های ژنتیک دراستان

  قدس آنلاین - بیرجند: مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به پرداخت ۲۷۰ میلیون ریال جهیزیه به ۱۸ زوج در سه ماهه اول امسال گفت: ۴۴۰ نفر از مددجویان این نهاد پشت نوبت در واحدهای اجتماعی و توان بخشی وجود دارد که نیازمند تخصیص اعتبار برای پرداخت کمک هزینه جهیزیه هستند.

 • خ۶۶ع۷ ۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۶:۲۸

  یک طلاق به ازای هر ۴ ازدواج در کردستان

  زوج‌هایی که در وقت شروع، با هزار و یک امید به خانه بخت رفته و وعده‌های عاشقانه‌شان گوش فلک را کر کرده بود، حال در پایان فصل زندگی مشترکشان، گویی صد پشت پا هم غریبه‌اند و جز نفرت و اندوه و دلشکستی سوغاتی از زندگی کوتاه و بی سرانجام خود به یادگار برنداشته‌اند..

 • لبا ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۷:۵۷

  روشهای جلوگیری از طلاق قبل از ازدواج

  ازدواج یکی از زیبایی های آفرینش و از سنن و رسوم قطعی همه ملل و اقوام بشری است. در اسلام نیز به ازدواج اهمیتی فراوان داده شده است و از جوانبی مختلف به آن نگاه شده است؛ به طوری که با هیچ چیز قابل عوض شدن نیست.

 • ثق ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۶:۵۶

  ازدواج به شرط بچه دار نشدن

  شاید شما هم دیده باشید بعضی از آقایانِ خواستگاری را که با یک شرط عجیب برای ازدواج قدم پیش می گذارند: «شرط بچه دار نشدن در طول زندگی مشترک». شاید هم صابون این جور خواستگاری ها به تن خودتان خورده باشد. با این خواستگارها که اغلب هم از موقعیت اجتماعی و اقتصادی متوسط به بالایی برخوردارند، چه کار باید کرد؟

 • تسهیلات ۱۰ میلیونی ازدواج ۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۵:۵۰

  ازدواج در سنین پایین؛ نیاز، سنت یا اشتباه؟!

  این روزها در هر محفل خانوادگی و دوستانه که وارد می‌شوید یکی از بحث‌های داغ، بحث ازدواج جوانان است، برای عده‌ای چرایی تأخیر در ازدواج و برای عده‌ای توصیه به امر ازدواج در سنین پایین، اما در این دوره ازدواج در سن پایین، صحیح است؟

 • سل ۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۲۳:۵۹

  ازدواج بازیچه دست جوان ها و طلاق آخرین حربه ناگهانی زوج ها

  ازدواج های هیجانی و یک دفعه ای یکی از سرگرمی ها و بازی های امروز بین جوانان است، و جوانان با تکیه بر احساسات زودگذر خود بدون هیچ شناختی از زندگی مشترک تصمیم به ازدواج می گیرند.

 • یبل ۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۲۳

  خوشبختی با ازدواج سنتی یا مدرن

  اینکه در زندگی افکار مثبتی داشته باشیم یک مهارت فردی است. بعضی از آدم ها آنقدر هنرمند هستند که از هر برخوردی و هر رفتاری می توانند برداشت مثبتی داشته باشند. اگر شما به واقع از رفتارهای صادقانه و بی غل و غش همسرتان برداشت های مثبت داشته باشید آیا به چیزی غیر از دوست داشتن و عشق می رسید؟ پس با خودتان تمرین کنید تا به مهارت مثبت اندیشی دست پیدا کنید.

 • راز خوشبختی ۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۰۹:۰۰

  نماهنگ / راز خوشبختی

  کلیپی از بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع مهم ازدواج جوانان و لزوم به وجود آمدن یک حرکت در این زمینه برای حل مشکلات آن

 • تم/ ۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۸:۱۶

  ازدواج هایی که بر دوش جامعه سنگینی می کند

  دختر یا پسرهای نوجوان به دلیل اینکه هنوز به رشد ذهنی، عاطفی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... نرسیده اند، بسیاری از مهارتهای لازم برای رسیدن به یک زندگی موفق و پیروز را کسب نکرده اند به همین دلیل معمولاً در زندگی مشترکشان با ناسازگاری ها و اختلافات بسیاری رو به رو می شوند.

 • قفع ۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۵:۱۳

  پیشنهاد اجباری شدن آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج

  رئیس سازمان بهزیستی از ارائه پیشنهاد اجباری شدن انجام مشاوره و آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج در برنامه ششم توسعه کشور خبر داد.

 • طبر ۱۳۹۵-۰۵-۲۱ ۱۸:۵۲

  راضی کردن خانواده برای ازدواج

  ما در ایران زندگی می کنیم و در فرهنگ ما، ازدواج انتخاب یک شریک برای زندگی نیست؛ بلکه انتخاب یک خانواده و یک قوم است. به همین دلیل است که خانواده نقی بسیار مهم را در آینده زندگی مشترک بازی می کند. گذشته از اینکه خانواده در کشور ما تاثیر بسیار زیادی بر زندگی مشترک می گذارد.

 • سیب ۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۲۳:۵۷

  تجمل گرایی مهمترین مانع ازدواج جوانان / بدون شرح

  یکی از علل پائین بودن آمار ازدواج جوانان در کشور ، سبک زندگی غلط و ترویج تجمل‌گرایی است که میل و انگیزه تشکیل خانواده را در جوانان کمرنگ کرده و متقابلا سلامت روانفرستادن بازتاب به: