اهواز - نماینده مقیم سازمان ملل در ایران گفت: در طول ۱۸ ماه گذشته با توجه به تلاش های انجام شده توسط دولت شاهد تصویب سه قطعنامه در مجامع بین المللی در زمینه گرد و غبار بودیم.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین «گری لوئیس» اظهار کرد: تاکنون چهار بار به خوزستان و اهواز سفر کردم و واقعا تعداد زیادی از افراد به من مراجعه و راجع به مشکلات تنفسی خود گلایه و شکایت داشتند.

وی افزود: همه می دانیم که این درد وجود دارد و می شود در چهره تمامی مردم مشاهده کرد ولی به هر حال این موضوع از طرف دولت ایران و جوامع بین المللی مورد پیگیری و به رسمیت شناخته شده است.

نماینده مقیم سازمان ملل در ایران اعلام کرد: در طول ۱۸ ماه گذشته با توجه به تلاش های انجام شده توسط دولت شاهد تصویب سه قطعنامه در مجامع بین المللی در زمینه گرد و غبار بودیم.

گری لوئیس بابیان اینکه در سطح منطقه ای باید این مشکل گرد و خاک ها را برطرف کرد و فقط با اقدامات یک کشور امکان حل آن وجود ندارد. عنوان کرد: منشأ ۳۰ درصد از گرد و خاک های این استان داخلی است و آن چیزی که خیلی از من می پرسند این است که شاید ایران در زمینه منابع خارجی قادر به انجام کاری نباشد ولی چرا برای حل منابع داخلی کاری نمی کند.

وی در زمینه حل مشکل گرد و خاک های خوزستان احساس عمومی من این است که مسئله اینجا پول نیست و موضوع مدیریت، هماهنگی و همکاری بین بخشی را باید بیشتر مورد توجه قرار داد.

نماینده سازمان ملل در ایران خطاب به مسئولان ملی و خوزستانی گفت: به عنوان سازمان ملل در کنار شما هستیم و می توانید به صورت جدی روی ما از منظر فنی و مدیریتی حساب کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.