مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود جریانات خنک شمالی و گذر موج بارشی از کشور خبر داد و گفت: طی ساعت‌های آتی نیمه شمالی کشور با کاهش نسبی دما و بارش‌های پراکنده باران مواجه خواهد شد.

باران و کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور/ باد و گردو خاک در زابل

به گزارش قدس آنلاین، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: گذر موج بارشی از کشور طی ساعت‌های آتی در برخی نقاط کشور تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت شاهد رشد ابرهای جوششی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی روزهای آتی بارش پراکنده باران و وزش باد در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، آذربایجانها و استانهای ساحلی دریای خزر به‌وقوع می‌پیوندد.

به گفته وظیفه، نفوذ جریانات خنک شمالی و گذر موج بارشی موجب کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خواهد شد و استانهای ساحلی نیز با بارش پراکنده باران مواجه می‌شوند که البته دریای خزر نیز در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مواج خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید در شرق کشور ادامه می‌یابد، گفت: طی سه روز آینده شرق کشور و به‌ویژه زابل با وزش باد شدید و گرد و خاک مواجه خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با ۱۴ درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۹ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران امروز در گرم‌ترین لحظات به ۳۹ درجه بالای صفر رسید که فردا این دما به ۳۷ درجه خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.