یزد- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: دستگاه قضایی با مخلین نظم و امنیت مردم، مماشات نمی کند و با برهم زنندگان نظم و امنیت برخورد قاطع قانونی خواهد کرد.

امنیت و آرامش مردم خط قرمز دستگاه قضایی است

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر شمس با اعلام این مطلب اظهار داشت: مزاحمت برای اطفال و بانوان، رانندگی های پر خطر و لایی کشی، کشف حجاب رانندگان زن و سگ گردانی مواردی است که موجب نارضایتی مردم است و به طور گسترده جهت برخورد با اینگونه مسائل از دستگاه قضایی درخواست های مردمی صورت گرفته است.

وی استفاده از شیشه های دودی، استفاده از سیستم های صوتی نامتعارف و ایجاد آلودگی صوتی و مخدوش نمودن تعمدی پلاک خودرو ها را از دیگر مسائلی که باید در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت قرار گیرد برشمرد و بیان داشت: تمام هم و غم دستگاه قضایی ایجاد امنیت و آرامش مردم است و در اجرای مواد ۶۱۸،۶۱۹،۶۳۸ و ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی باید تذکر به اصلاح، اقدام به پیشگیرانه و برخورد بازدانده مقتضی توسط مأموران کارآزموده، مجرب و آموزش دیده صورت گیرد تا ضمن کسب بالاترین رضایت مردم، تأثیر گذاری مثبتی در جهت عدم تکرار جرائم مذکور توسط افراد خاطی صورت پذیرد.

این مقام قضایی خطاب به پلیس اطلاعات و امنیت، اتخاذ تدابیر حفاظتی و امنیتی را در برخورد با افراد مخل نظم و امنیت خواستار شد و تأکید کرد: در صورت مشاهده ارتکاب جرائم مطرح شده بلافاصله باید نسبت به توقیف خودرو و انتقال به پارکینگ اقدام قانونی صورت گیرد.

وی اظهار داشت: پلیس باید سریعاً سوابق کیفری مرتکب را از اداره تشخیص هویت رصد و وضعیت تخلفات رانندگی را از پلیس راهور اخذ نموده و به جهت پیشگیری از وقوع جرم، سوابق را ضمیمه و همراه با متهم گزارش لازم را به دادسرا ارائه نماید.

دادستان عمومی و انقلاب یزد به ضرورت ارائه هشدار و تذکر قانونی به مراکز و کارگاه هایی که مبادرت به دودی نمودن غیر مجاز شیشیه خودرو ها می نمایند،تأکید کرد و گفت: چنانچه در مجموع جرائم و تخلفات ذکر شده اعم از مزاحمت برای بانوان و اطفال، رانندگی های پر خطر و لایی کشی، کشف حجاب بانوان در خودرو، سگ گردانی و استفاده از شیشه های دودی و مخدوش بودن پلاک با سابقه تکرار از سوی متخلفین وبا وجود تعهد های سابق همراه باشد باید خودرو مرتکب توقیف و مرتکبین به دادسرا معرفی گردند.

وی خاطرنشان کرد: اکثر شهروندان افرادی قانومدار و هنجارمند هستند اما عده ای به علل مختلف، با حرکات ناهنجار، آرامش، آسایش و امنیت مردم را خدشه دار می کنند که به لحاظ تصریح قانون و مطالبات مردمی، برخورد قاطع با این چنین افرادی اجتناب ناپذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.