یک نشریه آلمانی با استناد به اطلاعات سازمان‌های امنیتی در این کشور از افزایش چشمگیر شمار اخراج پناهندگان به کشورهای شمال آفریقا در سال ۲۰۱۸ خبر داد.

افزایش چشمگیر اخراج پناهندگان از آلمان در سال ۲۰۱۸

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، شمار اخراج پناهندگان از آلمان به کشورهای آفریقایی از جمله الجزایر، تونس، و مراکش به شدت افزایش پیدا کرده است.

نشریه "بیلد" آلمان با استناد به محافل امنیتی در این کشور نوشت: اخراج پناهندگان به الجزایر از ۵۷ نفر در سال ۲۰۱۵ به ۴۰۰ نفر تا پایان آگوست سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است. شمار اخراج ها به این کشور در تمام سال ۲۰۱۷، ۵۰۴ مورد بوده است.

همچنین شمار اخراج پناهندگان از آلمان به تونس از ۱۷ نفر در سال ۲۰۱۵ به ۲۳۱ نفر تا پایان آگوست سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است. در تمام سال ۲۰۱۷ شمار اخراج ها از آلمان به این کشور ۲۵۱ مورد بوده است.

 بر اساس این گزارش شمار اخراج ها از آلمان به مراکش هم از ۶۱ مورد در سال ۲۰۱۵ به ۴۷۶ مورد تا پایان آگوست سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است. شمار اخراج ها به این کشور در تمام سال ۲۰۱۷، ۶۳۴ مورد بوده است.

"توماس دمایزیر"، وزیر وقت آلمان در اوایل سال ۲۰۱۶ با این کشورهای مغرب شمال آفریقا مذاکراتی را به منظور تسهیل و تسریع اخراج پناهندگان به این کشورها انجام داده بود.

آلمان در حال حاضر هم در تلاش است تا برای تسریع اخراج پناهندگان مذاکراتی را با کشورهای مصر و لیبی و دیگر کشورهای آفریقایی انجام دهد که البته تا به حال به علت مخالفت آن‌ها به نتیجه ملموسی دست نیافته است.

مسئله بحران پناهندگان یکی از موضوعات مورد مناقشه در دولت ائتلافی آلمان است که بحث های طولانی مدتی را در بین احزاب ائتلاف بزرگ ایجاد کرده و به کاهش چشمگیر رضایتمندی از ائتلاف حاکم در بین شهروندان آلمانی بر اساس نظر سنجی ها منجر شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.