یزد - محمدحسین رحیمی زاده گفت: باید برای کاهش آمار تصادفات در استان، اصلاح نقاط حادثه خیز استان که شناسایی شده در اولویت قرار گیرد.

نقاط حادثه‌خیز در استان یزد شناسایی و اولویت‌بندی می‌شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، محمدحسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در سومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، اظهارداشت: مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده، تجهیز پلیس، مشخص شده سهم بیمه‌ها در پیشگیری از تصادفات با توجه به تبصره ۵ ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث از جمله مواردی است که مقرر شد تا رسیدن به نتیجه مورد پیگیری قرار گیرد.

رحیمی زاده بر لزوم تشکیل کمیته آموزش تأکید کرد و افزود: با هدف ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی و افزایش حس قانون پذیری در جامعه، مقرر است کمیته ای تشکیل و با همکاری نهاد های متولی، سرفصل های آموزشی و پیشگیرانه را به طُرق مختلف به آحاد جامعه انتقال دهند.

وی تصریح کرد: در راستای کاهش تصادفات باید مصوباتی که در شورای ترافیک استان مراحل قانونی خود را طی می‌کند اجرایی شود که تلاش مجموعه بر این است تا با حمایت قضایی، تمامی مصوبات در ادارات متولی عملیاتی گردد.

رحیمی زاده پیگیری در سرعت بخشی به اطلاع رسانی سامانه های ثبت تخلفات را از جمله مصوبات جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم ذکر کرد و گفت: اطلاع رسانی سریع و به موقع از ثبت تخلف به شخص متخلف، جنبه روانی و بازدارنده دارد و از این رو باید تلاش شود تا سامانه الکترونیک ثبت تخلفات در اسرع وقت ثبت تخلف را از طریق پیامک به اطلاع شخص متخلف برساند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: ۴۷درصد از آمار فوت شدگان در صحنه تصادفات در بیمارستان فوت می‌کنند که این موضوع نیز نیاز به بررسی بیشتر و ریشه یابی برای اتخاذ رویکرد مناسب دارد.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.